Von Unserm Riesling Trocken, Rheingau, Balthasar Ress 75cl (BIO)

22,70 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 420 Kategooria:

Kirjeldus

Balthasar Ress veinimaja on asutatud 1870. aastal samanimelise hotellipidaja poolt. Täna kuulub ettevõtte suuremate Rheingau perefirmade hulka. Asutamisest alates on veinimaja tegutsemise põhiväärtusteks olnud kõrged kvaliteedistandarid, laitmatu tegevus ja usaldusväärsus. Täna juhivad veinimaja Stefan Ress ja tema poeg Christian Ress, kes esindavad vastavalt 4. ja 5. põlvkonda. Balthasar Ress harib täna Hattenheimis ja Rheingau erinevates osades kokku 34 hektarit veiniaedu. Pinnasetüübis varieeruvad paljuski erinevate kasukohtade kaupa, erinevad pinnasetüübid – jõemuda, liivsavimuld, paekivi, kvartskivi – võimaldavad valmistada väga laia erinevat tüüpi veine, samas igalühel neis on oma stiil ja karakter.

Von Unsermi nimi on Balthasar Ress’is kasutusel juba veinimaja asutamisest 1870. aastal. Antud nime all valmistati veinimaja eliitveine parimatest kasvukohtadest, sama ideoloogia on kasutusel tänaseni. Von Unserm on valmistatud 100% Riesling viinamarjasordist, viinamarjad valitakse hoolikalt hetkel kui need saabuvad veinimajja Rheingau erinevatest veiniaedadest. Veini valmistamiseks kasutatakse vaid kõige tervemaid ja kvaliteetseimaid viinamarju, äärmiselt oluline on marjade küpsus, marjad peavad vastama Oechsle 74° tasemele, mis üldjuhul vastab Kabinett või Spätlese tasemele. Pärast marjade ettevatlikku pressimist veinivirre kääritatakse roostevaba terasest mahutites, käärimisel jälgitakse, et valmis veini alkoholisisaldus oleks vähemalt 11%. See tagab tasakaalustaud kõrge kvaliteediga veini, mis oleks samas kuiv ja tüüpilise värske happesusega, harmooniline ja kompleksne. Läbi aegade on Von Unserm olnud veinimaja üks populaarseimaid veine, seda võib leida hotellide ja restoranide veinikaartides üle maailma. Värvusel on vein kahvatu hele-kollane, kergete rohekate varjunditega.

Välimuses on märgata kohe veini värskusest pakatavat stiili, klaasis on vein on elav ja kirgas. Aroom on plahvatuslik, esile tulevad värske roheline õun, roheline pirn, värskelt niidetud rohi, kastene heinamaa, valge pipar, rohelised ürdid. Maitse on elegantne ja värskendav, nõks magusust, samas vürtsikas ja harmooniline, meenub rohelise ploomi kivi, valge sõstar, piprasus. Põnev ja isuäratav vein. Sobib suurepäraselt laia valiku eelroogade ja kalaga, väga hästi sobib ilma toiduta kuumal suvepäeval. Väga universaalne toiduvein. Serveerida hästi jahutatult 8 – 10 kraaadi juures.