Protocolo Blanco, Vino de la Tierra de Castilla, Dominio de Eguren 75cl

9,80 

Marjasort

,

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1410 Kategooria:

Kirjeldus

Dominio de Eguren on kuulsa Rioja veiniperekonna Eguren veiniprojekt, mis toodab Hispaania tippklassi veine ja pakub seda oma klientidele konkurentsivõimelise hinnaga. Veinikelder asub Alava linnakeses ja viinamarju saadakse 15 erinevast viinamarjaistandusest Castilla-La Mancha piirkonnast. Kasutatakse vaid valitud viinamarjaaedade saaki, valdavalt asuvad veiniaiad 700 meetri kõrgusel merepinnast ning aedade vanus varieerub vahemikus 30 – 70 aastat.

Kliima on kontinentaalne vahemereliste mõjutustega, väga külmad talved ja kuumad suved, väga palju päikest. Sademeid on vähe, tavaliselt alla 400mm aastas. Viinamarjad on istutatud tavaliselt 1200 taime hektaril, pinnas on aedades savi ja lubjakivi segu, toitainetevaene, hea niiskuspüsivusega, mis aitab kompenseerida veevajadust kuumadel suvekuudel. Viinamarjad koristatakse käsitsi septembri lõpus, kogu veinivalmistamise protsessi kontrollib Egureni veinivalmistamise meeskond. Vein ei ole laagerdunud tammevaatides.

Veinil on väga selge ja puhas kollakas-roheline värvus. Aroomis on tunda värskeid puuvilju, banaani, õuna ja virsikut. Maitselt on vein värske ja hea happesusega. Serveerida temperatuuril 6-8 kraadi. Parim joomiseks 2 aasta jooksul. Sobib hästi kergete salatitega, valge kalaga ning erinevate mereandidega.