Terras Gauda “O Rosal”, Rias Baixas DO, Bodegas Terras Gauda 75cl

26,20 

Marjasort

, ,

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1407 Kategooria:

Kirjeldus

Terras Gauda veinimaja on loodud 1990. aastal ning asub O Rosal Valley’s, mis on osa Rias Baixas DO’st. Viimane asub Atlandi ookeani ääres Portugalist põhjapool ning seda piirkonda peetakse ideaalseks valgete veinide kasvupiirkonnaks. Veiniaiad asuvad 50-150 meetri kõrgusel merepinnast kus kliima on äärmiselt pehme (keskmine aastane temperatuur on 15 kraadi). See võimaldab toota kõrge suhkrusisaldusega ja natuke madalama happesusega viinamarju kui mujal Rias Baixas’s. Veiniaedade pinnases on suuresti graniit ja kiviklibu.

Terras Gauda omab 87 hektarit veiniistandusi, saagikus on madal 6-7 tonni hektari kohta (piirkonna keskmine 11 tonni/hektar). Vein on valmistatud 70% Albarino, 20% Loureiro ja 10% Caino Blanco viinamarjadest. Peale käsitsi koristamist pressitakse viinamarjad kergelt nelja tunni vältel. Käärimine algatatakse ainult loodusliku pärmi abil ning kestab 30-40 päeva ning peale segu tegemist laagerdub vein terasmahutites kuni pudeldamiseni.

Äärmiselt aromaatne aroom, mis meenutab erinevaid lilli, tsitruselisi (sidrun & mandariin), ananassi ja virsikut. Maitses on tunda küpseid puuvilju, kuivust ja kauakestvat mineraaselt järelmaitset. Serveerida 10-12 kraadi juures.