Meri, Vermentino di Sardegna DOC, Argiolas 75cl

20,60 

Marjasort

Aasta

Alkoholisisaldus

Tootja

Regioon

Riik

Tootekood: 1710 Kategooria:

Kirjeldus

Sardiinias tähendab “Meri” päeva teist poolt, kui kuum päike hakkab vaibuma ning on õige aeg enne õhtusööki sõprade seltsis klaas värsket valget veini võtta. Sildil on kujutatud rõõmu sümbolina ööbikut.

Meri on valmistatud 100% Vermentino viinamarjadest, mis koristatakse varakult, et säilitad delikaatseid aroome ja madalat alkoholi. See on Argiolase esimene vein, mida tehakse innovaatilise Vinex’i projekti raames. Koristatud viinamarjad pannakse koheselt kuivjää peale, kus nad säilitavad puuviljased aromaatilised nüansid. Samuti võimaldab selline lähenemine vähendada märkimisväärselt sulfiitide kasutamist. Argiolas disainis spetsiaalse külmutatud treileri viinamarjade veinimõisa toimetamiseks. Treileriga saab korraga transportida 8 tonni viinamarju, mida hoitakse 10 kraadi juures. Veinimõisa jõudes toimub õrn pressimine ja naturaalne dekanteerimine hapnikuvabas keskkonnas (vältimaks oksüdeerumist) 10-12 kraadi juures. Käärimine toimub 15-20 päeva 16-17 kraadi juures. Vein ei ole laagerdunud tammevaatides.

Aroomis on tunda tsitrust ja värskeid puuvilju. Maitse on väga värske, lilleline, elegantne ja heas balansis. Serveerida 8-10 kraadi juures. Sobib ideaalselt aperitiiviks. Toitudest sobib erinevate mereandidega, kalaga, sushi, sashimi ja valge lihaga.