Pinot Gris Turckheim, Alsace AC, Domaine Zind-Humbrecht 75cl

30,10 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 454 Kategooria:

Kirjeldus

Domaine Zind-Humbrechti “yellow-label” Pinot-Gris on erakordne vein, Olivier Humbrecht toodab seda vaid teatud aastatel, vaid teatud tingimuste kokkulangemisel. 2016. aastal ei toodetud Herrenweg single-vinyard veini ega ka Vieilles Vignes veini Pinot-Gris marjadest, kõikide erinevate aedade (ka väga vanade puude) saagid pandi ühte veini.

Veiniaedade keskmine vanus on 25 aastat, saagikus 55 hektoliitrit hektari kohta, pinnases kruusa-liiva segu. Viinamarjad küpsesid kiiresti ja tekkis harukordne võimalus teha Pinot-Gris’t täiesti kuiva veini, väga hoolikalt jälgiti, et marjad ei küpseks üle ja ei toodaks liigselt suhkrut kuna Herrenwegi aed asub merepinnast suhteliselt madalal ja ümbritsevad mäed ei paku puudele eriti varju, marjad võivad kergesti üle küpseda ja seetõttu langeb ka happesus, kuid tingimused olid ideaalsed kuiva veini loomiseks.

Veini aroom on väga rikkalik, isegi pähkline, tunda eksootilisi puuvilju ja õrna pärmisette kontakti. Maitse on kontsentreeritud, väga harmooniline ja balansseeritud, pehme ja püsiv, raske uskuda, et vein on täiesti kuiv (jääksuhkur alla 2 grammi liitri kohta). Lõppmaitse on väga kauakestev, üllatavalt nooruslik ja elav. Erakordselt põnev ja omapärane interpretatsioon sellest klaasikalisest Alsace’i viinamarjasordist. Veini võib juua juba noorelt, kuid parima küpsuse saavutab 2-3 aasta pärast, küpsemispotentsiaal 10-15 aastat.

Zind Humbrechti veinimaja asutati 1959. aastal. Enne seda müüsid Zindi ja Humbrechti perekonnad veini oma nime alt. Humbrechti pere on Alsace’s viinamarju kasvatanud alates 1620. aastast. Praegu omab Zind Humbrechti veinimaja 40 hektarit veiniaedu (18 ha Turckheim / 8.3 ha Wintzenheim / 6.2 ha Hunawihr / 5.5 Thann / 2.4 ha Gueberschwihr). Alates 2000. aastast on kogu valdus orgaaniline (ECOCERT).