Chablis Grand Cru Grenouilles AC, Louis Michel 75cl

87,20 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 247 Kategooria:

Kirjeldus

Chablis veinipiirkonnas on kokku vaid 100 hektarit Grand Cru viinamarjaaedu, Grenouilles Grand Cru hõlmab sellest 9,38 hektarit ning Louis Michel omab sellest 0,54 hektarit viinapuid lõuna ja edelapoolsetel nõlvakutel Serein’i jõe paremal kaldal. Kasvatatakse 100% Chardonnay viinamarju, aedade pinnas on väga unikaalne, koosnedes Kimmeridgian lubjakivist, mis on erakordselt rikas kivistunud merikarpide setete poolest, andes Chablis piirkonna veinidele nende huvitava omapära. Veiniaia vanus on 50 aastat.

Iseloomus suurepärane elegantsus, tunda tsitruselisi ja troopilisi puuvilju. Maitses delikaatne rösti nüanss (vaatamata sellele, et veini valmistamisel ei ole kasutatud tamme), meenub jood, väga hea pehme mineraalsus ja vürtsikus. Väga kompleksne vein, suurepärane pinnase ja terroir väljendus. Louis Michel Grand Cru Grenouilles vajab aega, et täielikult avaneda ja näidata oma maitse – ja aroomipotentsiaali, saavutab oma ideaalse küpsusastme pärast 10 aastat küpsemist, küpsemispotentsiaal 20 – 25 aastat.

Kombineerida koos koorikloomadega, eriti homaariga, kalaroogadega nagu kammeljas, heik või lõhe, küpsetatud linnulihaga nagu põldpüü, faasan või part, röstitud kodulinnulihaga. Serveerida temperatuuril 11 – 13 kraadi. Veinimõisa aastane kogutoodang 150 000 pudelit ja seda veini vaid 3 000 pudelit.

Antonio Galloni Vinous 95 p
Decanter 94 p
John Gilman 94 p
James Suckling 93 p
Allen Meadows Burghound 90-93 p
Robert Parker’s Wine Advocate 90-92 p