Cinerino, Langhe Bianco DOC, Marziano Abbona 75cl

40,00 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1339 Kategooria:

Kirjeldus

Cinerino on 100% Viognier ning vein sündis eksperimendina kuna Abbona perekonnale väga meeldib Rhone oru Viognier. Veini nimi ‘Cinerino’ tähendab halli haigrut, need linnud peatuvad tihti veiniaia ääres oleva järve ääres. Veiniaed asub San Luigi’s Dogliani piirkonnas, kus aedade kõrgus merepinnast on 400-480 meetrit.

Veinipuude keskmine vanus on 26 aastat ning veini esimene aastakäik oli 1996. Viinamarjad koristatakse käsitsi. Kääritamine toimub ainult naturaalse pärmi abil 225L suurustes Prantsuse tammevaatides 29 päeva, teostatakse regulaarselt batonnage’i kogu käärimise vältel, malolaktilist kääritamist ei teostata. Vein laagerdub tammevaatides 7 kuud, iga nädal tehakse batonnage’i. Vein pudeldatakse filtreerimata. 2021 aastakäiku valmistati 27350 pudelit.

Aroomis on aprikoosi, valgeid lilli, tsitrusvilju, mett, õrna vürtsikust ja akaatsiat. Maitse on värkse, mineraalne, samas täidlane ja rikkalik. Toitudest sobib ideaalselt erinevate eelroogadega, kaladega, austritega, risottodega ja pehmete juustudega. Serveerida 12 kraadi juures.

Gambero Rosso 2/3 bicchieri