Verdejo “Cuvée Especial”, Rueda DO, José Pariente 75cl

43,10 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1415 Kategooria:

Kirjeldus

Jose Pariente Cuvée Especial on valmistatud 100% Verdejo viinamarjast, mis on saadud veinimaja kõige parematest kasvukohtadest ja kõige paremate veinipuude saagist. Selle veini eesmärgiks on pakkuda Verdejot kujul, mida ei ole kogu piirkonnas kunagi enne tehtud, rakendades selleks innovaatilisi lahendusi veinikeldris.

Veinipuude keskmine vanus on 35 aastat. Saagikus hoitakse madal ning veinimõisa jõudes toimub range marjade sorteerimine. Ovaalsed munakujulised betoonist kääritamise mahutid on selle veini valmistamise puhul väga tähtsaks eristuvaks faktoriks. Nende kuju ning temperatuuride varieerumine erinevatel kõrgustel tekitab loodusliku tsirkulatsiooni, mis võimaldab veinisette stabiilse ringluse. Lisaks sellele võimaldab see mahuti hoida veini pikemat aega ilma oksüdatsioonita ning kasutada minimaalselt sulfiite. Pärast kääritamist seisab vein nendes samades betoonmahutites 8 kuud settega kontaktis.

Aroom on elegantne ning mineraalne. Maitse on täidlane, pehme ning siidine, järelmaitses ilus mineraalsus. Serveerida 8 kraadi juures.Toitudest sobib ideaalselt küpsetatud või grillitud kalaga, Iberia singi ja juustuga ning valge lihaga.

Spanish Federation of Guilds Wine and Gourmet – Best Spanish Winery of the Year 2012