Torremossa Fiano, Salento IGT, Masseria Li Veli 75cl

19,80 

Marjasort

Aasta

Alkoholisisaldus

Tootja

Regioon

Riik

Tootekood: 1928A Kategooria:

Kirjeldus

Fiano Minutolo on Puglia veinipiirkonnas tuntud ka Fiano di Puglia või Fiano Aromatico nime all. DNA analüüs on näidanud, et Fiano Minutolo Puglia’st on täiesti erinev Fiano di Avellino’st Campania’st ning segaduse vältimiseks nimetatakse seda tihti lihtsalt Minutolo’ks.

Veini valmistamiseks kasutatud viinamarjad on kasvanud Salento erinevates veiniaedades, kus pinnas on liivane ja kõrge kaltsiumisisaldusega, puude keskmine vanus on 15 aastat. Viinamarjad koristatakse käsitsi septembri alguses, marjakobarad sorteeritakse hoolikalt ning eemaldatakse vartest. Veinivirde kääritamine ja laagerdamine toimub temperatuurikontrolliga terasmahutites, temperatuur ei tõuse kunagi üle 16 kraadi.

Värvuselt õrnkollane rohekate varjunditega. Aroom on erakordselt värske ja aromaatne, tunda sidruniõit, valget virsikut, tsitruseid ja kergelt mandlit. Maitse on siidise struktuuriga aga suurepärase happesusega, tunda on greipi, virsikuid, kollaseid tsitrusvilju ja värkset mineraalsust, järelmaitses õrnalt metsikuid ürte ja meeldiv õrn soolasus.

Serveerida 10 kraadi juures, sobib hästi külmade suupistetega, värskete salatitega, samuti värskete mereandidega nagu krevetid või merekarbid, sobib marineeritud kalaga ja kergemate linnulihast roogadega. Parim joomiseks kohe, sobib ka hoidmiseks 2-3 aastat.

Masseria Li Veli asub Puglia veinipiirkonnas Salentos. Veinimaja kuulub 1999. aastast alates Falvo perekonnale, kes enne omas Toskaana kuulsat Avigonesi veinimõisa. Alates 2005. aastast on Masseria Li Veli sertifitseeritud orgaaniline veinimõis ning veinipuude all on 18 hektarit.