Sondraia, Costa Toscana Bianco IGT, Tenuta Poggio al Tesoro 75cl

91,20 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1728 Kategooria:

Kirjeldus

Poggio al Tesoro on Allegrini perekonnale kuuluv veinimõis Bolgheris, mis hõlmab ligi 70 hektarit. Pärast seda kui “supertoskaanlased” Bolgheri piirkonna üle maailma kuulsaks tegid sai Bolgheri ka DOC staatuse 2001. aastal. Samal aastal saabus ka Allegrini Toskaanasse. Poggio al Tesoro veiniaiad asuvad vähem kui 5 km kaugusel merest ja tänu sellele on väga kuumad suved ja külmad talved tunduvalt mahedamad.

Sondraia Bianco on uus valge vein Poggio al Tesoro veinimõisast, 2019 on selle veini esimene aastakäik ja seda valmistati vaid 2750 pudelit. Sondraia Bianco on valmistatud 100% Viognier viinamarjast, mis on kasvanud Sondraia nimelises veiniaias. Viinamarjade korjamine toimus käsitsi öösel, et säilitada värskust. Kääritamine toimub 14 kraadi juures 12 päeva. 50% veinist laagerdus 12 kuud terasmahutites, 30% veinist laagerdus 12 kuud Prantsuse tammevaatides ja 20% veinist laagerdus 12 kuud terracota savist amforades. Terasmahutid aitavad säilitada värskust, tammevaadid annavad veinile struktuuri ja ümaruse ning amforad sügavuse.

Sondraia Bianco on kuldkollase värvusega. Aroomis on tunda delikaatset lillelisust (jasmiini), tsitruselisi (apelsinikoort), aprikoosi, virsikut, mangot ja sarapuupähkleid. Maitses on keskmisest täidlasem, tunda on magusaid tanniine ja meeldivalt elegantset happesust. Serveerida 10-12 kraadi juures ning võimalusel dekanteerida. Toitudest sobib hästi erinevate mereannisuppidega, rikkalike kalatoitudega, seene risottoga, kitsejuustuga ja foie gras’ga. Vananemispotentsiaal 8 – 10 aastat.