Folle Blanche, Gros Plant du Pays Nantais Sur Lie AP, Domaine Luneau-Papin 75cl

23,60 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 317 Kategooria:

Kirjeldus

Robert Parker on öelnud “Luneau Papin Muscadet’s are among the world’s greatest white wine values. No Muscadet estate is rendering consistently finer or more intruiging wines than Luneau Papin, and given the prices asked there is no excuse for any wine lover not making their acquaintance.”

Luneau-Papin on Musdacet’i kuningas, nende veine leiab paljudest maailma parimatest restoranidest ning nad pööravad arusaama, et
Muscadet’i peaks üldiselt jooma noorelt, täiesti pea peale. Luneau Papinile kuulub 40 ha veiniaedu (38 ha on Melon de Bourgogne) ja kogu veinivalmistamine on orgaaniline. Praegu juhib veinimaja 9. põlvkond, kes valmistab veiniaia põhiselt 9 erinevat Muscadet’i ning väga väikeses koguses Folle Blanche’i.

Folle Blanche veiniaedu oli aastakümneid tagasi kordades rohkem, kui teda kasutati eau de vie tootmiseks, kuid tänapäeval on alles ainult 1770 hektarit, enamasti Loire orus. Folle Blanche’le on iseloomulik kõrge happesus.

Luneau-Papin’i Folle Blanche veiniaia pinnases domineerib kiltkivi, mis annab veinile mineraalse, kergelt soolaka nüansi ning pika ea. Veinipuude vanus on 40 aastat. Peale hoolikat sorteerimist pressitakse marjad õhusurve (pneumatic) pressiga. Kääritamine toimub 20 kraadi juures kolm nädalat. Vein laagerdub maaalustes 150hl suurustes betoonmahutites settega kontaktis 6 kuud ning pudeldatakse kevadel.

Aroom on väga värske ja kergelt soolakas. Maitse on mineraalne ja eristuvad tsitruselised. Kõrge happesus on väga heas tasakaalus. Järelmaitses on meeldiv värskendav sidruni noot. Serveerida 10 kraadi juures aperitiivina. Ideaalne kaaslane austritega, erinevate merekarpidega, tuunikala steigiga, kalmaariga, kitsejuustuga ning Aasia köögiga.