L d’Or Granite, Muscadet Sevre et Maine Sur Lie Sur Lie AP, Domaine Luneau-Papin 75cl (BIO)

29,30 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 319 Kategooria:

Kirjeldus

Robert Parker: “Luneau Papin Muscadet’s are among the world’s greatest white wine values. No Muscadet estate is rendering consistently finer or more intruiging wines than Luneau Papin, and given the prices asked there is no excuse for any wine lover not making their acquaintance.”

Luneau-Papin on Muscadet’i kuningas, nende veine leiab paljudest maailma parimatest restoranidest ning nad pööravad pea peale arusaama, et Muscadet’i peaks üldiselt jooma noorelt. Luneau Papinile kuulub 40 ha veiniaedu (38 ha Melon de Bourgogne) ja kogu veinivalmistamine on orgaaniline. Praegu juhib veinimaja 9. põlvkond, kes valmistab veiniaia põhiselt 9 erinevat Muscadet’i. Veinipuude vanus on 45-75 aastat.

L d’Or on 2.5 ha suurune ja 45+ aastane veiniaed, mille pinnases domineerib graniit. Viinamarjad koristatakse käsitsi ja pressitakse õhusurvega (pneumatic). Keskmine saagikus on 40-50 hl/ha kohta. Kääritamine kestab 4 nädalat 20 kraadi juures. Vein laagerdub maaalustes 40-80 hl suurustes betoonmahutites settega kontaktis 12 kuud.

Aroom on puuviljane ja suurepärases tasakaalus, tunda on rohelisi pirne ja virsiku koort. Maitse on väga mineraalne, samas ümar ja soe, tugevat puuvijlast mineraalsust taltsutab huvitav mee ja mesilasvaha nüans. Väga kauakestev järelmaitse. Toitudest sobib ideaalselt paljude valgete kaladega (haug, ahven), kammkarpidega ning 18 kuud vana Comté juustuga. Serveerida 12 kraadi juures. Vananemispotentsiaal 15+ aastat.