Prosecco DOC Rosé Treviso Brut Millesimato 2020, Casa Bianca 75cl

14,60 

Marjasort

,

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1729 Kategooria:

Kirjeldus

Casa Bianca Prosecco DOC Rosé on veinimaja päris uus toode, mida valmistatakse alles teist aastat, esimene partii saadi 2019. aasta marjasaagist. Vein valmistatakse 90% Glera ja 10% Pinot Nero viinamarjadest, mis on saadud ainult „azienda agricola” oma põldudelt, need laiuvad ajaloolises Treviso piirkonnas, täpsemalt Volpago del Montello küla ümbruses, aiad asuvad Montello mäe lõunapoolsel küljel umbes 100 meetri kõrgusel merepinnast, puude keskmine vanus on 20 aastat, kõik viinamarjad koristatakse käsitsi augusti lõpus.

Tegemist on Millesimato ehk Vintage Prosecco’ga, valmistatakse limiteeritud koguses, toodetakse vaid 7500 pudelit aastas. Veinivirde esimene käärimine toimub roostevabast terasest mahutites madalatel temperatuuridel ja kestab 10 päeva, teistkordne kääritamine toimub “charmat” meetodil roostevaba terasest mahutites rõhu all, sellele järgneb villimine pudelisse, samal ajal lisatakse veinile dosage, mis on 10 grammi liitri kohta.

Kahvatu-roosa värvusega, koheva mulliga. Aroom on elegantne ja väga puuviljaline, elav ja mänglev, külluslikus aroomis eristuvad punased krõmpsuvad õunad, vaarikad ja värsked maasikad. Maitse on värske ja hea happesusega, väga selge ja karge, pikalt püsiv järelmaitse.

Ideaalne serveerida aperitiivina, sobib väga mitmesuguste toitudega, värsked salatid, juurviljde baasil küpsetised, marineeritud kalast roogadega, grillitud kalaga ja mereandidega, küpsetatud vürtsikad krevetid, sobib väga hästi ka erinevate kokteilide baasiks või siis koostisosaks, garneeringuks maasikad või vaarikad. Serveerida hästi jahutatult 6 – 8 kraadi juures, parim joomiseks kohe, soovitav on tarbida lähema 5 aasta jooksul.