Nova Domus Riserva, Alto Adige Terlaner DOC, Terlan 75cl

61,20 

Marjasort

, ,

Aasta

Alkoholisisaldus

Tootja

Regioon

Riik

Tootekood: 1731 Kategooria:

Kirjeldus

Cantina Terlano Lõuna-Tiroli (Alto Adige) üks esimesi (asutatud 1893) ja hinnatumaid veinitootjaid. Tegemist on kooperatiiviga, kuhu praegu kuulub 143 viinamarjakasvatajat, kelle harida on kokku 165 hektarit veiniaedu. Kõigi viinamarjakasvatajate lähenemine on suunatud ainult kvaliteedile ning seda kinnitab ka hulgaliselt auhindu nii Itaaliast kui ka rahvusvaheliselt areenilt.

Nova Domus on valmistatud 60% Pinot Bianco, 30% Chardonnay ja 10% Sauvignon Blanci viinamarjadest. Viinamarjad koristatakse käsitsi ning pressitakse õrnalt täiskobaratena. Aeglane kääritamine toimub suurtes (30 hl) tammevaatides ning malolaktline kääritamine toimub Pinot Bianco ja Chardonnay puhul. Vein laagerdub 12 kuud 50% ulatuses suurtes ja 50% ulatuses väikestes tammevaatides. Aastane kogutoodang umbes 20,000 pudelit.

Aroomis on tunda erinevaid ürte, aniisi, münti, salveid, aprikoosi, mandariini, melonit ja passion fruiti. Taustal hoiab kõike seda koos kergelt soolakas mineraalsus. Maitse on kreemiselt pehme, kus on samuti rohkesti mineraalsust. Väga pikk järelmaitse. Toitudest sobib hästi caviariga, grillitud lõhe ja tuunaga, T-bone steigiga ja vasikalihaga (Saltimbocca alla Romana). Serveerida 12-14 kraadi juures Riedel Montrachet (Oaked Chardonnay) klaasist. Vananemispotentsiaal 15+ aastat.

“A rich and complex nose with glazed peaches, ripe mangoes, crushed walnuts and pie crust. Hints of dried flowers, too. Full-bodied, tense and mineral with chalky texture that adds structure and length. Beautiful acidity that keeps its nerve and leads to a long, energetic finish.” James Suckling 96 points