Léonie, Bordeaux Blanc Sec AC, Chateau La Tour Blanche 75cl

48,80 

Marjasort

,

Aasta

Alkoholisisaldus

Regioon

Riik

Tootja

Tootekood: 602A Kategooria:

Kirjeldus

Chateau La Tour Blanche veinimõis on pärit 17. sajandist ja klassifitseeritud kui Sauternes “Premier Grand Cru Classé” aastal 1855. Chateau La Tour Blanche võõrustab tänapäeval viinamarjakasvatuse ja veinivalmistamise kooli, mis tervitab igal aastal ligi 150 uut õpilast.

Chateau La Tour Blanche tutvustab uut kuiva valget veini, mis jagab sama terroir’i mõisa enda Grand Vin’iga, lubjakivi annab veinile värskust ja tihedust, samas savi tagab keha ja maitsete kestvuse. Vein on pühendatud Léonie’le, mõisa viimase eraisikust omaniku Daniel Iffla armastatud naisele.

La Tour Blanche’i viinamarjaistandus hõlmab 46 hektarit kruusaseid, saviseid ja lubjakiviseid põlde, kus viinapuude keskmine vanus on 35 aastat ja need on istutatud tihedusega 6500 viinapuud hektari kohta. Léonie valmistamiseks kasutatud viinamarjad on kasvanud kahel spetsiaalselt valitud põllul, üks saviste muldadega ja teine lubjakivine, vein valmistatakse 90% Sémillon ja 10% Sauvignon Blanc viinamarjadest. Sémillon korjati käsitsi septembris 2022 ja pressiti kohe pärast koristust. Alkoholkäärimine toimus tammevaatides, mida varem on kasutatud La Tour Blanche’i Sauternes veini vanandamiseks, sellele järgnes 6 kuud vanandamist pärmisettel regulaarse segamisega. Sauvignon korjati varem, lühiajaline leotus koos kestadega, kääritamine ja vanandamine roostevabast terasest mahutites. Vein villiti pudelisse mõisas.

Kahvatukollane värvus roheliste varjunditega. Väga avatud ja rikkalik aroom, alguses eristuvad kollased puuviljad ja litši, väga puuviljane, lisanduvad tsitrused ja valge virsik. Maitse on rikkalik ja komplekssne, ümar ja puuviljane, suurepärane energiline happesus. Lõppmaitse on püsiv ja kestab minuteid, eristub grillitud sarapuupähklite noot.

Veini loomisele aitasid ühiselt kaasa nii La Tour Blanche’i meeskond kui ka paljud kooli õpilased. 2022 oli selle veini esimene aastakäik ja toodeti ainult 5500 pudelit.