La Bruja de Rozas, Vinos de Madrid DO, Comando G 75cl

28,90 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1475 Kategooria:

Kirjeldus

Umbes 15 aastat tagasi kuulsid kaks veinimeistrist sõpra Daniel Landi ja Fernando Garcia linnalegendi, et kõrgel Sierra de Gredose mägedes asuvad üliväikesed, peaaegu ligipääsmatud ja väga vanad Garnacha veiniaiad. Vaatamata Madriidi lähedusele (tund aega autosõitu) on see unine ja mägine maapiirkond olnud pikka aega väga vaene ja lisaks ekstreemsele asukohale on seal veiniaias töötamine olnud vaid üksikute kohalike “hullude” jaoks. Paljud veiniaiad on 1000 meetri kõrgusel mäeahelike vahel ja kuna sinna pääseb ainult jalgsi, siis kõik on aeganõudev käsitöö. Paljud iidsed aiad on ka maha jäetud, sest uued põlvkonnad on väga harva oma vanematelt selle töö üle võtnud.

Viimased aastakümned on kohalikud vanamehed oma tillukeste (0.1-0.5 ha suuruste) veiniaedade saagi müünud sentide eest suurtele kooperatiividele, kus kõik see vanade Garnacha puude saak on jõudnud anonüümsetesse segudesse. Dani ja Fernando otsustasid parimad aiad üles otsida ja nii saigi 2008. aastal alguse Comando G. Praegu haldavad nad 10 hektarit, mis asuvad kõik 850-1200 meetri kõrgusel graniidisel pinnasel.

Kogu töö on biodünaamiline ja igas väikeses veiniaias on individuaalne lähenemine. Dani ja Fernando kasutavad ka maailma hinnatuima terroiri eksperdi Pedro Parra abi, kes pinnast analüüsides oskab iga aia kohta parimaid töömeetodeid soovitada. Comando G Garnachad meenutavad pigem Burgundia Pinot Noire kui vanakooli moosiseid, alkohoolseid ja liigse tammega Garnachasid  ja kuna nende lähenemine on veiniaia põhine, siis on nad ka oma veinid jaotanud Burgundia klassifikatsiooni järgi: village, 1er cru ja grand cru.

La Bruja de Rozas on ‘village’ vein, mis tuleb mitmest aiast, kus pinnases on liivane graniit, 60-85 aastased veinipuud asuvad 850 meetri kõrgusel. Kääritamine toimub täiskobaratega ja ainult naturaalse pärmi abil suurtes avatud Prantsuse tammevaatides. Vein laagerdub 9 kuud 30-60 hl suurustes tammemahutites.

“The first red to be bottled and sold is the 2020 La Bruja de Rozas, which feels a little more reductive this year. The grapes were picked before the torrential rains, so the wine shows a little riper than the wines that were picked after (the single vineyards). It’s flinty and with a note of struck match, with good ripeness at 14.5% alcohol. This is always aromatic and floral, pale and surprisingly ethereal and expressive, a very pleasant and surprising wine that tends to please most people. This is the wine that I buy in volume, as it’s a superb introduction to the Comando G portfolio and style at a very good price. Even though the nose is never short of spectacular, to me the signature here is the super fine grainy tannins from the decomposed granite soils. This goes back to the freshness of 2016 and 2018, perhaps a little rounder and less herbal, somewhere in between the two vintages.” Robert Parker’s Wine Advocate 94 points