La Bruja de Rozas, Vinos de Madrid DO, Comando G 75cl

26,10 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1475 Kategooria:

Kirjeldus

Kuskil 15 aastat tagasi kuulsid kaks veinimeistrist sõpra Daniel Landi ja Fernando Garcia linnalegendi, et kõrgel Sierra de Gredose mägedes asuvad üliväikesed, peaaegu ligipääsmatud väga vanad Garnacha veiniaiad. Vaatamata Madriidi lähedusele (tund aega autosõitu) on see unine ja mägine maapiirkond olnud pikka aega väga vaene ja lisaks ekstreemsele asukohale on seal veiniaias töötamine olnud vaid üksikute kohalike “hullude” jaoks. Paljud veiniaiad on 1000 meetri kõrgusel mäeahelike vahel ja kuna sinna pääseb ainult jalgsi, siis kõik on aeganõudev käsitöö. Paljud iidsed aiad on ka maha jäetud, sest uued põlvkonnad on väga harva oma vanematelt selle töö üle võtnud.

Viimased aastakümned on kohalikud vanamehed oma tillukeste (0.1-0.5 ha suuruste) veiniaedade saagi müünud sentide eest suurtele kooperatiividele, kus kõik see vanade Garnacha puude saak on jõudnud anonüümsetesse segudesse. Dani ja Fernando otsustasid parimad aiad üles otsida. Nii saigi 2008. aastal alguse Comando G. Praegu haldavad nad 10 hektarit, mis asuvad kõik 850-1200 meetri kõrgusel graniidisel pinnasel. Vaata veiniaia pilte siit.

Kogu töö on biodünaamiline ja igas väikeses veiniaias on individuaalne lähenemine. Dani ja Fernando kasutavad ka maailma hinnatuima terroiri eksperdi Pedro Parra abi, kes pinnast analüüsides oskab iga aia kohta parimaid töömeetodeid soovitada. Comando G Garnachad meenutavad pigem Burgundia Pinot Noire kui vanakooli moosiseid, alkohoolseid ja liigse tammega Garnachasid  ja kuna nende lähenemine on veiniaia põhine, siis on nad ka oma veinid jaotanud Burgundia klassifikatsiooni järgi: village, 1er cru ja grand cru.

La Bruja de Rozas on ‘village’ vein, mis tuleb mitmest aiast, kus pinnases on liivane graniit, 60-85 aastased veinipuud asuvad 850 meetri kõrgusel. Kääritamine toimub täiskobaratega ja ainult naturaalse pärmi abil suurtes avatud Prantsuse tammevaatides. Vein laagerdub 9 kuud 30-60 hl suurustes tammemahutites. 

Vaata ka teisi Comando G veine: siit, siit ja siit. Huvi korral tasub lugeda ka The New York Timesi hiljutist artiklit Comando G-st siin.

James Suckling 95 p
Wine Advocate 93 p

“A pretty nose of redcurrants, cranberries, dried flowers, grapefruit and rosemary. It’s medium-bodied with sleek tannins and crisp acidity. Fresh and crunchy with juicy character. Succulent and pure with a flavorful finish. Better in a year or two, but already really excellent” James Suckling 95 points

“This is a village Garnacha from Las Rozas de Puerto Real, their first approach to the grape, trying to capture the essence of the fresh fruit and the fluidity of the wine. 2019 is a ripe vintage, and the wine is a little more powerful, juicy and balanced, with rich aromas and flavors. The wine matured in oak vats of different sizes, ranging from 1,500 to 6,000 liters. The 2019 effect seems to be quite mild here; the wine follows the profile of the 2018, despite being a little riper, and it’s still very balanced. There are notes of flowers, basil and a touch of bacon intermixed with the wild berries and herbs. There’s a little more concentration, and the tannins are a little chalkier and more austere. But there is no excess ripeness or anything out of place, and it has acidity and length and finishes dry and mineral.” 
Robert Parker’s Wine Advocate 93 points