Gewürztraminer Turckheim, Alsace AC, Domaine Zind-Humbrecht 75cl

26,20 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 456 Kategooria:

Kirjeldus

Gewürztraminer on huvitav viinamarjasort, kuna vajab rohkesti päikest ja soojust, et saavutada ideaalne küpsus, aga samas peab selle saavutama aeglaselt omadamaks kompleksseid aroome. See vein pärineb kahest veiniaiaast: WIntzenheim ja Herrenweg. Veiniaedade vanus on keskmiselt 31 aastat ja saagikus 65 hl/ha kohta. Kogutoodang vaid 18 000 pudelit.

Aroomis on tunda eksootilisi aroome, roose ja vürtse. Maitse on laialivalguv, väske ja kuiv (jääksuhkrut 5g/l kohta). Toitudest sobib ideaalselt grillitud kalaga, valge lihaga ja Aasia köögiga. Vananemispotentsiaal 2020 – 2025.

Zind Humbrechti veinimaja asutati 1959. aastal. Enne seda müüsid Zindi ja Humbrechti perekonnad veini oma nime alt. Humbrechti pere on Alsace’s viinamarju kasvatanud alates 1620. aastast. Praegu omab Zind Humbrechti veinimaja 40 hektarit veiniaedu (18 ha Turckheim / 8.3 ha Wintzenheim / 6.2 ha Hunawihr / 5.5 Thann / 2.4 ha Gueberschwihr). Alates 2000. aastast on kogu valdus orgaaniline (ECOCERT). Zind Humbrecht on Alsace absoluutne tipptootja, kelle veinid on esindatud enamus maailma parimates restoranides ja veinipoodides. Bettane & Desseauve veiniteatmik hindab mõisa maksimaalse 5 tärniga (ainukesena Alsace’st). Aastane kogutoodang 150 000 pudelit. Kõik meie valikus olevad Zind Humbrechti veinid on INDICE 1 (tehniliselt kuiv või maitseb kuiv). Indice näitab magusust veini maitses ja INDICE 5 on intentsiivselt magus vein.

Wine Enthusiast 91 p
Wine Advocate 91 p