Forcole, Chianti Classico DOCG, Tenuta Degli Dei 75cl

27,40 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1783 Kategooria:

Kirjeldus

Tommaso Cavallile ja tema moeloojast isale on juba 1970ndatest kuulunud Toskaanas Tenuta Degli Dei nimeline farm, kus Tommaso ise ka elab. Farm asub San Lelino külas Panzano linna lähistel Chianti piirkonnas. Viinamarjad asuvad Conca d’Oro orus, mis tänu oma pinnasele ja asukohale on ideaalne veini valmistamiseks. Veiniaia pinnases on peamiselt savirikas lubjakivi. Tommaso, erinevalt oma isast, on väga tagasihoidlik ning osaleb igapäevaselt kogu veinivalmistamise protsessis. Abiks on tal Toskaana ja kogu Itaalia üks kuulsamaid veinikonsultante Carlo Ferrini, kelle klientide hulka kuulub ka teine meie valikus olev Poliziano veinimõis. Lisaks veinide valmistamisele võtab suure osa Tommaso ajast tema teine armastus, hobuste kasvatamine ja aretamine.

Tenuta Degli Dei toodab kolme veini, mis on kõik stiililt väga pehmed ja kergesti joodavad (tüüpiline Carlo Ferrini käekiri). Tenuta Degli Dei veinimõisa peetakse hetkel uueks tõusvaks täheks Toskaana veinimaastikul ning seda peegeldavad ka veiniajakirjanike positiivsed kommentaarid.

Chianti Classico on valmistatud 100% Sangiovese viinamarjadest, mis tulevad lõunapoolse asetusega 3 hektari suurusest Forcole nimelisest veiniaiast. Viinamarjade koristus toimub eranditult käsitsi, pärast mida toimub kahekordne sorteerimine, kõigepealt kobarad ja siis marjad. Kääritamine kestab 8-10 päeva ning veinivirre on kestadega kontaktis 10-14 päeva. Vein laagerdub 14 kuud teise ja kolmanda aasta suurtes tammevaatides (tonneaux), kus toimub ka täielik malolaktiline käärimine. Pudelis küpseb vein veel omakorda 6 kuud. Aastane toodang on vaid 7000 pudelit.

James Suckling 91 p
Antonio Galloni 90 p

“Attractive plum and cherry aromas with hints of cream and stone. Medium body with pleasant roundness and subtlety. Sort of juicy and silky. Drink now.” James Suckling 91 points

“The 2019 Chianti Classico Forcole is absolutely gorgeous. Aromatic, silky and light on its feet, the 2019 captures all of the character of the year so well. Freshly cut flowers, crushed berries, mint and cinnamon all grace this translucent, wonderfully nuanced Chianti Classico from Tommaso Cavalli. Drinking window 2022 – 2034.” Antonio Galloni Vinous 90 points