Chatelain Selection, Sancerre AC, Domaine Chatelain 75cl

25,90 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 303 Kategooria:

Kirjeldus

Chatelain’i veinimõis on kuulunud samale perekonnale juba 1630. aastast alates ning seda maja peetakse Loire’i oru üheks parimaks veinivalmistajaks. Veinimõis omab kokku umbes 30 hektarit veiniaedu, enamus asuvad Pouilly-Fumé AC’s,  Les Berthiers külakese ümbruses, mõned väiksemad aiad asuvad ka St. Andelain ja Les Loges külade läheduses. Chatelain perele kuuluvad ka mõned väikesed aiad Sancerre AC koosseisus. 

Chatelain Selection on valmistatud 100% Sauvignon Blanci viinamarjadest, mis tulevad just Sancerre AC piirkonnast, täpsemini Verdigny, Sury en Vaux ja Chavignol külade ümbrusest, veiniaedade vanus varieerub 20 – 30 aastani, pinnases 80% savi ja lubjakivi, 20% “caillottes” ehk segu Kimmeridgian lubjakivist ja kaltsimuirikkast kruusast. Veinivirde kääritamine toimub terasmahutites 16-18 kraadi juures, malolaktilist kääritamist ei toimu.

Värvuselt õrn särav õlekõrs rohekate varjunditega. Veini aroomis on tunda värsket tikrit, küpset melonit ja greipfruuti, väga värske. Maitse on rikkalik ja elegantne, värske mineraalsus, õrn münt, pikalt püsiv järelmaitse. Toitudest serveerida koos küpsetatud või grillitud kvaliteetse kalaga, erinevate värskete koorikloomadega, värskete austritega, aurutatud sinimerekarpidega, küpsetatud linnulihaga valges kastmes, kitsepiimast juustudega. Serveerida 10 – 12 kraadi juures.