Corton Vergennes Grand Cru AC, Domaine Chanson 75cl

149,90 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 207 Kategooria:

Kirjeldus

Domaine Chanson on viimase paari aastaga jõudnud täiesti uuele tasemele. Pärast seda kui Bollinger 1999. aastal Chansoni üle võttis on investeeringud olnud märkimisväärsed. Juba üle 10 aasta ei kasutata veiniaedades kemikaale ning kogu veinivalmistamine on nüüdseks 100% orgaaniline. Aastal 2009 valmis ka uus ja modernne veinimaja. Viimased 18 aastat on Chansoni veinimeister olnud Jean-Pierre Confuron, kelle peremõisaks on Vosne-Romanee’s asuv Domaine Confuron-Cotetidot.

Lisaks arendas Chanson välja täiesti unikaalse külmutustunneli, vedel lämmastik viib viinamarjade temperatuuri kaheks minutiks -180 kraadi juurde, tappes kõik bakterid ja alandades viinamarjade sisemist temperatuuri umbes 25 kraadi pealt 8-10 kraadi peale. See aitab pikendada kääritamisprotsessi, mis omakorda aitab parandada veinide värskust, tekstuuri ja aroome.

Corton Grand Cru hõlmab kokku 160 ha maad ja sellest omakorda 72 ha on aiad, kust võib valmistada valget Corton-Charlemagne’i. Ülejäänud 88 ha on suuresti punase Cortoni all, kuid leidub vähemalt neli tootjat, kes nendest aedadest valmistavad ka valget veini, need unikaalsed veinid on tuntud kui Corton Blanc nime all ning hõlmavad kokku vaid 2 hektarit.

Chanson’i Corton Vergennes on üks nendest. Chansonile kuulub 0.60 hektarit Vergennes’ aias. Vein on laagerdunud 12 kuud tamems. Aroomis on vaniljet, muskaati, õuna ja virsikut. Maitse on väga energiline ja intensiivselt mineraalne. Järelmaitses meeldiv vürtsiksus ja greip. Serveerida 12 kraadi juures Riedeli Montrachet klaasist. Vananemispotentsiaal 10 – 15 aastat.