Chardonnay “Mainque”, Patagonia, Bodega Chacra 75cl

71,40 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1142 Kategooria:

Kirjeldus

Mõned aastat tagasi kutsus Piero della Rochetta Argentiinasse külla oma väga hea sõbra Jean-Marc Roulot, keda peetakse Meursault’i ning tihti ka kogu Burgundia ja ka maailma üheks parimaks valge veini valmistajaks. Roulot on tuntud perfektsionist, kelle stiiliks on “puhtad”, elegantsed ja mineraalsed veinid. Meestel tekkis idee teha Chacras ka valget veini, kuna selle piirkonna kliima on lisaks Pinot Noirile ideaalne ka Chardonnay jaoks.

Roulot teeb Chacras kahte valget veini, esimene aastakäik oli 2017. Mõlemad veinid on 100% Chardonnay. Mainque jaoks võeti kasutusele 50 aastased Merlot veinipuud, nendele poogiti Chardonnay väädid. Kumbki vein ei ole tüüpilise Uue-Maailma jõulise stiiliga vaid pigem täielik vastand. Mõlemad veinid on elegantsed, särtsakad ja pika vananemispotentsiaaliga.

Mainque Chardonnay on kääritatud ja laagerdatud 70% ulatuses Roulot Meursault veinimajast saadud Prantsuse tammevaatides (9% on uus tamm), 20% munakujulistes betoonmahutites ja 10% terasmahutites, laagerdumine kestab iga veini puhul 9 kuud. Kõik pudelid on suletud Chacra veinimaja mesipuude mesilasvahaga. Kokku toodetud 13000 pudelit.

“This has a complex yet refined nose of sliced apples, peach pits, smoked almonds, wet stones, chalk and white pepper. Hints of beeswax, juniper and cedar, too. It’s medium-bodied, elegant and light-footed, yet powerful, too. Creamy layers of stones and stone fruit slowly evolve to blanched almonds and nougat. Very long and precise. Try this from 2024. From biodynamically grown grapes. Drink 2022-2027.” James Suckling 98 points

“These amazing white wines have the Domaine Roulot signature of purity and precision and go straight to the top of the hierarchy of white wines from Argentina. The Chacra Chardonnay could be mistaken for a Grand Cru Burgundy” Wine Advocate