Champagne Bertrand-Delespierre “Enfant de la Montagne” Premier Cru Extra Brut NV 75cl

48,80 

Marjasort

, ,

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 155 Kategooria:

Kirjeldus

Champagne Bertrand-Delespierre on asutatud 1980. aastal kui abiellusid kahe veinimeistri lapsed, Chantal Delespierre ja Didier Bertrand. Tänaseks on meeskonnaga liitunud ka nende kaks last, Clémence ja Adrien, kes jätkavad oma vanemate tööd ja viivad edasi nende pärandit, samuti on nad toonud kaasa entusiasmi ja uusi ideid Bertrad-Delespierre mõisa arendamiseks. Perekonna kogu töö austab kohalikku terroir’d ja loodust: veinipuude ridade vahel kasvab lopsakas rohi ja taimestik, pinnast haritakse käsitsi, ühtegi keemilist umbrohu – või putukatõrjet ei kasutata, viinapuude kasvutsükklisse sekkutakse vaid äärmisel vajadusel. Clémence ja Adrien on oma aedades alustanud elurikkuse säilitamise programmi ja istutatud on uusi põõsashekke, et kaitsta osasid veiniaedu ilmastiku ja metsloomade eest.

Veinipuude eest hoolitsetakse äärmise hoolega ja need annavad erakordselt rikkalikku saaki. Veinid valmivad aeglaselt ja võimalikult naturaalselt. Kääritamine toimub nii terasest mahutites kui ka 600 liitri suurustes „demi-muids” tammevaatides, veine hoitakse pudelis settega kontaktis minimaalselt 4 aastat. Clémence ja Adrien on pisut vähendanud dosage’i suurust, et säilitada veinide aromaatsust ja värskust, väga delikaatne viis tuua veinidesse oma käekirja samas säilitades oma vanemate traditsioonilisi väärtusi. Bertrand-Delespierre on Recoltant Manipulant (Grower’s Champagne) ja valdus asub Chamery’s, Montagne de Reims’i südames, 15 kilomeetri kaugusel Reims’i linnast ja 20 kilomeetrit Epernay’st. Veiniaiad asuvad neljas erinevas Premier Crus: Chamery, Ecueil, Villedommange ja Montbré. Kasvatatakse kolme põhilist Champagne piirkonna marjasorti, Chardonnay, Pinot Noir ja Pinot Meunier, kokku 10 hektaril. Veiniaiad on jagatud 60ks erinevaks põllulapikeseks ja veinipuude keskmine vanus on 30 aastat.

Enfant de la Montagne (tõlkes: mäe laps) on Bertrand-Delespierre kõige olulisem vein, oma nime on see saanud kaudselt Clémence and Adrien’i järgi. Vein on non-vintage cuvée, 60% veinist on tegemist 2017. aastakäiguga ja 40% tuleb pere reservidest, antud juhul on kasutatud aastakäike 2012, 2013, 2014 ja 2015. Viinamarjad on pärit neljast erinevast Premier Cru aiast: Chamery, Ecueil, Villedommange ja Montbré. Viinamarjasortide kompositsioon on 40% Pinot Noir, 40% Chardonnay ja 20% Pinot Meunier. Viinamarjad pressitakse traditsioonilise Champagne pressiga, kääritamine nii roostevaba terasest mahutites kui ka demi-muids tammevaatides, osaline malolakiline käärimine on tehtud reserve veinide puhul, mis seisavad kauem pudelis settel. Lõplik cuvée seisab pudelis minimaalselt 5 aastat, õige periood tehakse kindlaks regulaarsete degustatsioonide käigus. Disgorgement on tehtud käsitsi veebruaris 2023, veinile lisatakse dosage 2 g/l kohta ehk Extra Brut.

Veinil on delikaatne ja püsiv väike mull, aroomis rikkalik sidrun ja teised küpsed tsitrusviljad, lisaks mahe röst ja delikaatne taimne nüanss. Maitses külluslik puuviljasus, tsitrused, greip, röstitud sai, õrn vanilje, suurepärane värske happesus, lõppmaitse väga pikalt kestev ja üllatavalt vürtsikas.

Ideaalne „aperitif” õhtusöögi alustuseks, sobib väga hästi suitsulõhega, erinevate küpsetatud koorikloomadega, grillitud kalmaari või kaheksajalaga, põnev kaaslane vürtsikate Aasia köögi roogadega. Soovitav serveerimistemperatuur on 10 – 12°C kraadi, vein on valmis kohe joomiseks, soovitatav joomisaken 2023 – 2035.

Wine Spectator 92 p
Wine Enthusiast 91 p