Champagne Ayala Brut Majeur NV 75cl

66,80 

Marjasort

, ,

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 117 Kategooria:

Kirjeldus

Ayala Brut Majeur on kindla aastakäigu ja nn. “reserve” veinide segamise tulemus, väljendades selgelt Ayala veinide kõrget kvaliteeti ja veinivalmistamise kogemust. Kuna Ay küla on Pinot Noir pealinn, siis see noobel marjasort on alati põhiliseks osaks siinsete veinide loomisel, andes veinide tihedust, täidlust ja intensiivsust, Chardonnay annab veinile elegantsi, elavust ja finessi, Pinot Meunier lisab delikaatset värskust ja puuviljasust.

Segu on valmistatud 45% Chardonnay, 35% Pinot Noir ja 20% Pinot Meunier marjasortidest. Ayala Brut Majeur omab väga kõrget hinnet 95% “échelle des crus” skaalal (Champagne maakonna erinevate kommuunide (kasvualade) klassifikatsioonisüsteem, mis määratleb viinamarjade kvaliteedi ja väärtuse, maksimaalne näitaja 100%). Vein on küpsenud pudelis koos pärmisettega keskmiselt 36 kuud ja pärast pudeldamist minimaalselt 4 kuud jahedates veinikeldrites. Väga madal “dosage”, 7 grammi liitri kohta  avaldab aroomi ja maitse delikaatsed nüansid.

Ayala Brut Majeur on värvuselt kuldkollane, õrna peene mulliga, väga aromaane, maitse on suurepärases tasakaalus, väljendades suursugust finessi ja kompleksust. Pinot Noir annab veinile rikkalikkust ja kauakestva järelmaitse, samas Chardonnay annab delikaatsust, elavust ja värskust. Pinot Meunier annab isuäratavat puuviljasust ja ümarust. Parim aperitiivina, kuid tänu oma unikaalsele karakterile võib seda serveerida läbi terve lõuna – või õhtusöögi, nii eelroogade kui põhiroogadega kuni magustoitudeni välja. Väga hea kaaslane mereandidega, kammkarbiga, homaariga, krabilihaga, värske või grillitud kalaga, kalaga tarrendis, lõhelõikude või loomaliha carpaccio’ga. Samuti väga hea kombinatsioon on valge lihaga, potée champenois’ga ja valge praevorstiga (boudin blanc). Magustoitudest serveerida koos murekoogiga koos punaste marjade ja viigimarjadega, puuviljade baasil valmistatud dessertidega, küpsetatud õunte või pirnidega, virskutordiga, mandlikreemiga, lehttaignaküpsetistega nagu näiteks prantuse “Galette des Rois”. Parim joomiseks 2 – 3 aasta jooksul veini pudelisse villimisest, settest eemaldamise täpne kuupäev on märgitud iga pudeli tagasildile.

Wine Spectator 92 p
James Suckling 92 p