Rustico, Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG Brut, Nino Franco 75cl

27,30 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1795 Kategooria:

Kirjeldus

Rustico on väga omapärane versioon Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG veinidest, valmistatud 100% Glera viinamarjadest, mis on kasvanud Nino Franco perele kuuluvates veiniaedades. Vein valmistatakse eranditult nende aedade saagist, mis asuvad Valdobbiadene linnakese ümbruses, kas siis mäenõlvakute keskosas või päris mäe tipus, seal kus on kõige rohkem päikesepaistet.

Kobaratelt eemaldatakse kõigepealt varred, seejärel marjad pressitakse väga ettevaatlikult ja aeglaselt, pressitud mahl jahutatakse ja kääritatakse väga madalatel temperatuuridel roostevaba terasest mahutites, tesitkordne kääritamine toimub “charmat” meetodil roostevaba terasest mahutites rõhu all, sellele järgneb villimine pudelisse, samal ajal lisatakse veinile dosage, mis on 10 grammi liitri kohta.

Rustico on iseloomult kuiv ja värskendav. Värvuselt särav õlekõrre-kollane, aktiivsete ja peenete mullikestega. Aroomilt väga elegantne ja püsiv, isuäratava puuviljade karakteriga, õrnate valgete lillede nüansiga. Maitse on värske ja balansseeritud, üllatavalt delikaatne, kreemjas ja mahlakas. Serveerida hästi jahutatult 6 – 8 kraadi juures. Sobib väga hästi aperitiiviks söögikorra sissejuhatusel, isutekitajatega ja eelroogadega, kerge risotto või pastaga. Ideaalne kaaslane külmade suupistetega või juustuga.

“Brilliant straw yellow with long-lasting and fine-grained perlage. On the nose nuances of fresh pear and quince, in the slightly herbaceous aftertaste and white flowers. On the palate it is fresh and juicy, with well integrated perlage, very harmonious and with a long finish.” Falstaff 92 points

“A very well-made Prosecco with a fresh and pure nose, showing peaches, flowers, melon and a mineral undertone. Creamy with lively froth, carrying the refreshing and green citrus and apple flavors through to the end.” James Suckling 92 points