Beaune Premier Cru Clos des Mouches AC (Blanc), Domaine Chanson 75cl

142,10 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 270 Kategooria:

Kirjeldus

Clos de Mouches veiniaiad asuvad Beaune Premier Cru Appellation Controlee lõunaosas, aiad asuvad Pommard’i küla poole suunduval idasuunalisel mäeahelikul ja asuvad mäe lõunapoolsel küljel. Chanson on üks suurimaid maaomanikke selles aias, neile kuulub 4,5 hektarit, millest 2 hektaril kasvab Chardonnay viinamari, veiniaedade pinnases on valdavalt lubjakivi ja savi segu, need aia osad, kus kasvab Chardonnay viinamari, asuvad mäe ülemises osas, kus pinnase pealmistes kihtides on ka rohkelt liiva.

Vein valmistatakse 100% Chardonnay viinamarjadest, marjad korjatakse käsitsi septembri alguses, kääritamine roostevabast terasest mahutites, tammelaagerdus koos regulaarse batonnage’ga kestab 12-14 kuud sõltuvalt vaadist, uue tamme osakaal on umbes 50% vaatidest.

Veinil on ergas kuldne värvus, smaragdide varjunditega. Aroomis on tunda akaaatsiat, kuslapuud, grillitud mandleid, võid ja tammevaadi vaniljet. Maitse on elegantne, hästi tasakaalustatud, külluslik ja püsiv, tunda röstitud leiba, eksootilisi puuvilju, mett ja tamme-vanilli. Soovitav serveerimistemperatuur on 14 – 16 kraadi. Sobib suurepäraselt foie gras’ga, vürtsikate pirukatega, küüsetatud kvaliteetse kalaga, koorikloomadega, kitsejuustuga. Väga hea vananemispotensiaal, heade aastakäiku puhul 10-15 aastat.