Vin de Constance, Natural Sweet Wine, Klein Constantia 50cl

91,50 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1242 Kategooria:

Kirjeldus

Klein Constantia on legendaarne Lõuna-Aafrika veinimõis, mille ajalugu ulatub tagasi 1685. aastasse. Veinimaja lipulaev – Vin de Constance – on maailma üks kuulsamaid dessertveine. Vin de Constance oli juba 18. ja 19. sajandil Euroopa kuningakodade kindel lemmik, eelistatuim nii Yquemi kui Tokaji ees. Näiteks Prantsusmaa kuningas Louis XIV hoidis alati oma Versailles keldris vähemalt kahte tuhandet pudelit, Napoleon Bonaparte jõi kuni pudeli päevas olles St Helena saarel vangis ning 2015. aastal pakkus Elizabeth II Vin de Constance Buckinghami palees Hiina presidendile. 19. sajandi lõpus Phylloxera veinipuude haiguse tulekuga lõpetati kahjuks selle veini tootmine, kuid 1986. aastakäiguga toimus selle veini tagasitulek. 2012. aastast on Klein Constantia väikeaktsionärideks ka Hubert de Boüard (Chateau Angélus) ja Bruno Prats (endine Chateau Cos d’Estourneli omanik).

Vein on valmistatud 100% Muscat de Frontignan viinamarjadest “vanas heas” stiilis ning samast ajaloolisest ümberistutatud veiniaiast. Viinamarjade koristus toimub väga erinevatel aegadel, et saada viinamarju millel on kõrgem happesus ja juba hilisküpseid marju, millel on tunduvalt suurem suhkrusisaldus. Nende erinevate viinamarjade perfektne kooslus suhkrust, alkoholist ja happesusest peatab sekkumata naturaalse käärimisprotsessi, mis võib kesta 6 nädalast 6 kuuni. 

Vin de Constance laagerdub settega kontaktis kombineerituna 500 liitri suurustes Prantsuse tammevaatides 3 aastat (50% uus tamm) ning ülejäänud Ungari tammes ja Prantsuse akaatsipuust vaatides. Veini jääksuhkur on 172 grammi liitri kohta, happessus 6.2 g/l kohta ja pH 3.77.

Aroomis on tunda muskaatpähklit, ingverit, mett, küdooniat, apelsinikoort ja ploome. Maitse on väga puhas, hea tasakaalustava happesusega ning pehme ja koorese tekstuuriga. Järelmaitses on tunda samuti mett, vaniljet ja kergelt rabarberit ja ingverit. Ideaalne joomisaken 2020-2040. Saadaval väga limiteeritud koguses!

“Extraordinary aromas of white peaches, apricots, vanilla and flowers. Full-bodied and very sweet with so much sweet and dried fruit, such as apricots and tangerines, yet it maintains citrusy freshness and texture, with a long, very sweet finish. Always energetic and vivid. Great length to this. Goes on for minutes. It’s a sweet wine to drink when young, to marvel over the intensity and verve, yet also one to age for decades. Drink or hold”. James Suckling 98 points