Chateau d’Yquem, Sauternes Premier Cru Superieur AC 37,5cl

334,50 

Marjasort

,

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 681 Kategooria:

Kirjeldus

1593. aastal ostis selle legendaarse veinimõisa Sauvage perekond ja selle omandus läks üle Lur Saluces perekonnale kui Francois Josephine de Sauvage abiellus 1785. aastal krahv Louis Amédée de Lur Saluces’ga. Markii Bertrand de Lur Saluces oli aga üks 20. sajandi tähtsamaid isiksusi kogu veinimaailmas. Krahv Alexandre de Lur Saluces on oma onu Bertrand’i jalajälgedes sammunud 1968. aastast alates. Tema eesmärk on viia oma vein perfektsuseni, samas austades traditsiooni. 1993. aastal tähistati Chateau Yquem’is 400 aasta möödumist Lur Saluces perekonna omanduses olemisest. 1999. aastal omandas suure osa veinimõisa aktsiatest LVMH grupp. Chateau Yquem kui vein on tegelikult aga kõigi mõisas töötavate inimeste ennastohverdav tulemus, kuigi ilma Botryitis Cinerea väärishallituseta ei oleks Yquemi olemas.

Chateau Yquem on vaieldamatult kõige kallim, samuti ka kõige parem Sauternes vein. Tema kõrge hind on võimaldanud Alexandre de Lur Saluces’l säilitada veini eripäraseid standardeid. Tema 150 liikmeline saagikoristajate meeskond koristab viinamarjaaiad üle 4 – 6 korda olenevalt saagikusest. Korjatakse vaid Botrytis väärishallitusega nakatunud viinamarjad. 100 ha suurune kasvandus on perfektselt kuivendatud, see on jagatud nelja ossa, mis võimaldab anda veinidele erinevat karakterit, võimaldades segada parimaid koguseid, veinid, mis nõetele ei vasta, jäetakse kõrvale. Yquem on lühidalt öeldes käsitsi valmistatud vein ja ta kinnitab ütlust, et “suur” Sauternes on tehtud pigem kasvanduses kui keldris.

Vein valmistatakse 85% Semillon ja 15% Sauvignon Blanc viinamarjadest. Pärast käärimisprotsessi lõppu, mis leiab aset uutes tammevaatides ja võib kesta 2st kuni 6 nädalani, algab ülipikk laagerdumisperiood tammevaatides, mis kestab sõltuvalt aastast 2-3 aastat. Veini iseloomustamiseks peab kasutama vaid ülivõrdeid. Märksõnadeks on integreeritud tamm, rikkalikkus, peen happesus, elegantsus ja lõputu maitse. Ülikõrge vananemispotentsiaaliga.