Oremus Late Harvest Tokaji 50cl

40,40 

Marjasort

, , ,

Aasta

Alkoholisisaldus

Regioon

Riik

Tootja

Tootekood: 1551 Kategooria:

Kirjeldus

Oremus on 1993. aastal Hispaania kultusveinimõisa Vega Sicilia omanike poolt loodud veinimõis Kirde-Ungaris Tokajis, mis on kindlasti Ungari hinnatuim veinipiirkond ning on eelkõige tuntud oma legendaarsete dessertveinide poolest. Oremuse veinipuud asuvad 13s ajaloolises Tokaji veiniaias, mis kõik olid 1803. aasta Szirmay klassifikatsiooni järgi Tokaji parimad.

See hiliskorje dessertvein on valmistatud neljast peamisest Tokaji viinamarjasordist. Furminti happesus aitab tasakaalustada veini magusust. Hárslevelű annab veinile ümaruse ja siidise tekstuuri. Zéta ja Sárga Muskotály toetavad eelkõige puuviljasusega.

Veini valmistamiseks on vaja kobaraid, kus on üle poole väärishallitusega (botrytis cinerea) viinamarju, need korjatakse eranditult käsitsi septembri keskpaigast kuni novembri alguseni. Pärast marjade pressimist toimub kääritamine 100% uutes 136 ja 220 liitri suurustes Ungari tammevaatides 30 päeva ning see lõpeb iseseisvalt umbes 11-12% alkoholitaseme juures. Lõpuks laagerdub vein Ungari tammevaatides 6 kuud ja enne müügile tulekut pudelis veel 15 kuud.

Maitses on meeldiv ananass, virsik ja värskelt riivitud sidrunikoor. Järelmaitse on kauakestev ja tasakaalustava happesusega (jääksuhkur ca 110 g / l kohta). Serveerida 8 -10 kraadi juures. Suurepärane aperitiviina, aga sobib ideaalselt ka kergete küpsetistega, sorbet’ga ja jäätisega. Vananemispotentsiaal 10 aastat. Valmistatud 24,000 pooleliitrist pudelit.