Valpolicella DOC, CorteGiara by Allegrini

18,90 

Marjasort

,

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1778 Kategooria:

Kirjeldus

CorteGiara on kuulsa Allegrini veinimaja negociant-label. Kogu veinivalmistamise protsess toimub Allegrini veinimajas, viinamarjad ostetakse ümbruskonna parimatelt kasvatajatelt ja valitud kasvukohtadest. CorteGiara on omamoodi kvaliteedistandard, mis eristab neid veine kogu ülejäänud Veneto veinipiikonna sarnase taseme tootjatest.

CorteGiara Valpolicella valmistamiseks kasutatakse 75% Corvina Veronese ja 25% Rondinella viinamarju. Viinamarjad on kasvanud Veneto veinipiikonna Valpolicella alamtsooni mägistel nõlvakutel, põhiliselt kagupoolsetel. Aiad asuvad kõrgustel 180 – 250 meetrit merepinnast, pinnas on segu kriidikivist ja savist, istutustihedus on 3300 veinipuud hektaril, saagikus 70 ha/ha kohta, keskmine vanus on 20 aastat. Viinamarjad koristatakse käsitsi oktoobri esimesel nädalal. Veinivirre kääritatakse roostevaba terasest mahutites, kus see seisab käärimissettel 6 kuud enne filtreerimist ja pudelisse villimist.

Värvuselt tume rubiinpunane, väga lopsakas aroom, kus eristuvad omapärane mõru mandel ja väikeste küpsete metsamarjade elemendid. Maitse on kuiv, äärmiselt pehme ja elegantne, samas elav ja värske, eristuvad küpsed kirsid ja must ploom, meeldiva püsiva järelmaitsega. Sobib väga hästi Vahemeremaade lihtsate toitudega, eriti tomatite baasil valmistatud pasta ja suppidega, sealihast eelroogadega, kuumade suupistetega koos extra vergin oliivõliga, singiga ja vorstikestega. Serveerida 15 – 16 kraadi juures.