Terre Alte, Rosazzo DOCG, Livio Felluga 75cl

114,20 

Marjasort

, ,

Aasta

Alkoholisisaldus

Tootekood: 1350 Kategooria:

Kirjeldus

Terre Alte valmis esmakordselt 1981. aastal ja kannab tänaseni Livio Felluga veinimaja valgete veinide lipulaeva tiitlit. Hoolikalt valitud kombinatsioon Friulano, Pinot Bianco ja Sauvignon Balnc viinamarjadest, mis pärinevad Terra Alte ajaloolistest viinamarjaaedadest Rosazzo piirkonnast, tulemuseks on üks unikaalsemaid ja põnevamaid valgeid veine kogu Itaalias.

Viinamarjad koristatakse käsitsi septembri viimasel nädalal, kasutatakse madalaid kaste, et ära hoida marjade purunemist. Kobaratelt eemaldatakse varred, vältides jällegi marjade purunemist, seejärel rakendatakse lühiajalist matseratsiooni. Marjad pressitakse võimalikult õrnalt ja virde selitamiseks kasutatakse gravitatsioonimeetodit. Käärimine toimub kontrollitud temperatuuril roostevaba terasest mahutites 17 – 19 kraadi juures. Pinot Bianco ja Sauvignon seisavad 10 kuud kontaktis pärmisettega terasest mahutites, Friulano sama kaua tammevaatides. Pärast villimist küpseb vein pudelis vähemalt 9 kuud kontrollitud tingimustel Livio Felluga veinikeldrites.

Veinil on intensiivne puuviljaline iseloom ja lilleline aroom. Suurepärase struktuuriga, mis areneb küpsedes mitmedimensiooniliseks koosluseks. Värvuselt sädelev õlekõrre-kollane, rohekate helkidega. Aroomilt elegantne ja kompleksne, erakordse balansseeritusega lõhnakompleks, kus tunda lillelisi aroome, mooruspuud, ubapõõsast, akaatsiamee, laimiõie ja suhkrustatud puuviljade magusust. Maitselt suurepärase balansiga, soe ja pehme, väga kauakestev ja keerukas, puuvilja-rikka lõppmaitsega. Ideaalne kaaslane erinevate kala-baasil valmistatud roogadega, juurvilja risotto’ga, riisi – ja pastaroogadega, valge liha ja juustudega. Serveerida 15 – 16 kraadi juures.