Sondraia, Bolgheri Superiore DOC, Tenuta Poggio al Tesoro 75cl

71,40 

Marjasort

, ,

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1749 Kategooria:

Kirjeldus

Poggio al Tesoro on Allegrini veinimaja mõis Bolgheris, hõlmates 70 hektarit. Pärast seda kui “supertoskaanlased” Bolgheri piirkonna üle maailma kuulsaks tegid sai Bolgheri ka DOC staatuse 2001. aastal. Samal aastal saabus ka Allegrini Toskaanasse. Poggio al Tesoro veiniaiad asuvad vähem kui 5km kaugusel merest ning tänu sellele on väga kuumad suved ja külmad talved tunduvalt mahedamad.

Sondraia on esmaklassiline bordeaux stiilis vein, kus kasutatakse 65% Cabernet Sauvignoni, 25% Merlot ja 10% Cabernet Franci. Pinnases domineerib kruus ja savi. Viinamarjad koristatakse eranditult käsitsi 15kg suurustesse kastidesse ning sorteeritakse manuaalselt veinimõisa saabudes. Käärimine toimub terasmahutites ning naturaalne malolaktiline käärimine toimub tammemahutities novembris. Vein laagerdub 18 kuud 225 liitri suurustes Prantsuse tammevaatides, millest 50% on uued. Lõpuks puhkab vein veel 9 kuud pudelis.

Aroomis on tunda eksootilisi vürtse ja küpseid puuvilju. Maitse on soe, täidlane, siidiste ja küpsete tanniinidega. Serveerida 16-18 kraadi juures grillitud lihaga, T-bone lihaga, kebabiga, küpsetatud vasikalihaga, ossobucoga, lambaga ning erinevate juustudega (ricotta, pargigiano, küpsed kitsejuustud).

Wine Spectator 95 p
James Suckling 94 p