Rully AC, Domaine Chanson 75cl

47,90 

Marjasort

Aasta

Alkoholisisaldus

Regioon

Riik

Tootja

Tootekood: 233 Kategooria:

Kirjeldus

Cote Chalonnaise’i veinipiirkonna parimad kasvukohad on kindlasti Rully ja Mercurey nõlvakud. Piirkonna punaveinid oma puuviljalise karakteri ja märkimisväärse jõulisusega, samas valged veinid on mineraalsed ja rikkalikud ning neid võib võrrelda parimate Cote de Beaune’i külade veinidega.

Chanson Rully valmistakse 100% Chardonnay viinamarjast, mis on kasvanud lõunapoolse asetusega nõlvakul Rully külakese ääremail. Veiniaia naabriks on üks kuulsamaid Rully Premier Cru aedu Clos Saint-Jaques. Viinamarjade korjamine ja selekteerimine toimub käsitsi, marjad pressitakse ettevaatlikult suruõhupressiga. Veini käärimine toimub roostevaba terasest mahutites kontrollitud temperatuuril, tammelaagerdus kestab 14 kuud, tammevaadid on valdavalt kord varem kasutatud, väike osa on ka uut tamme.

Rully võlu peitub elegantsuse ja õrnas aromaatses iseloomus. Maitselt on vein mineraalse, selge ja värske karakteriga, suurepärase puuviljasuse ja happesuse tasakaaluga, lõppmaitses aimata delikaatset tammekontakti. Parim serveerimistemperatuur on 12 – 14 kraadi juures. Serveerida koos kalaroogadega (eriti koorekastmes), kodulinnulihaga, soovitav on vältida liigselt vürtsikaid kastmeid ja teravaid maitseaineid, hea kaaslane pehme kitsejuustuga.