Riesling Turckheim, Alsace AC, Domaine Zind-Humbrecht 75cl (Indice 1)

30,10 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 450 Kategooria:

Kirjeldus

Zind-Humbrechti “yellow-label” Rieslingi valmistamiseks kasutatud viinamarjad on kasvanud Herrenwegi nimelises veiniaias (1,3 ha) Turckheimi lähistel. Veiniaia keskmine vanus on 33 aastat, saagikus 79 hehktoliitrit hektari kohta, aia madalamates osades on pinnas kruusane, kõrgematel nõlvakutel kruusa-liiva segu, mis on väga kaltsiumirikas. Antud vein on valmistatud nooremate puude saagist, vanemate puude saak villitakse veiniaia nimetusega, osa veinipuusid on kasvanud kriidikivi rikkal pinnasel. Viinamarjad korjatakse alati kõige optimaalsemal küpsusel, Korjamine toimuB käsitsi septembrikuu alguses. Veini käärimistsükkel on küllaltki lühike ja lõpptulemuseks on täielikult kuiv Riesling. 

Aroomis on intensiivne puuviljasus, klassikaline Riesling, valged lilled, värske mineraalsus, tüüpilise kivise nüansiga. Maitse üllatavalt värske, meeldiva happesusega, hea täidlus ja vürts, lõppmaitse täiesti kuiv, kuid elav ja kerge. Vein on suurepärane joomiseks noorelt, kuid saavutab parima joomisküpsuse kuskil 2-3 aasta jooksul, küpsemispotentsiaal 5 -10 aastat.

Zind Humbrechti veinimaja asutati 1959. aastal. Enne seda müüsid Zindi ja Humbrechti perekonnad veini oma nime alt. Humbrechti pere on Alsace’s viinamarju kasvatanud alates 1620. aastast. Praegu omab Zind Humbrechti veinimaja 40 hektarit veiniaedu (18 ha Turckheim / 8.3 ha Wintzenheim / 6.2 ha Hunawihr / 5.5 Thann / 2.4 ha Gueberschwihr). Alates 2000. aastast on kogu valdus orgaaniline (ECOCERT). Zind Humbrecht on Alsace absoluutne tipptootja, kelle veinid on esindatud enamus maailma parimates restoranides ja veinipoodides. Bettane & Desseauve veiniteatmik hindab mõisa maksimaalse 5 tärniga (ainukesena Alsace’st). Aastane kogutoodang 150 000 pudelit.Kõik meie valikus olevad Zind Humbrechti veinid on INDICE 1 (tehniliselt kuiv või maitseb kuiv). Indice näitab magusust veini maitses ja kus 5 on intentsiivselt magus vein.