Riesling Trocken “Saarburg Rausch” Grosses Gewächs, Mosel, Forstmeister Geltz Zilliken 75cl

63,00 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 423 Kategooria:

Kirjeldus

Weingut Forstmeister Geltz-Zilliken on kindlasti üks juhtivaid Saksa veinitootjaid, kes valmistab kõik oma veinid eranditult Rieslingust ja 20% on täiesti kuivas stiilis. Veinimaja asub Moseli piirkonnas (Saar Valleys) ning on ka üks VDP (Saksamaa parimaid veinitootjaid ühendav assotsatsioon) asutaja liikmetest. 

Zillikeni perekonna veinivalmistamise ajalugu ulatub tagasi 275 aastat, kuid praegusel kujul taastati veinimaja Hanno Zillikeni eestvedamisel 1976. aastal. Zilliken on väike veinimaja – neile kuulub 11 hektarit veiniaedu ja seal töötab vaid 2 täistööajaga inimest. 

Zillikeni peamine veiniaed on Saarburger Rausch (10 ha), mis on Grosses Gewächs (GG) klassifikatsiooniga ehk nn. Grand Cru. Huvi korral tutvu VDP klassifikatsiooni süsteemiga siin. Rauschi aia pinnases on õhuke kiht kiltkivi ja rohkesti kruusa koos diabaas kivimiga. Seetõttu on selle aia Rieslingutes tihtipeale tunda sidrunpalsamit, tsitruselisi ning ränikivi. 

Vein kääritatakse keskmiselt 35 aasta vanustes 1000L suurustes neutraalsetes (röstimata) Saksamaa tammevaatides. Selles veinis on jääksuhkrut on 8.7 gr/l kohta ning happesus on 6.9 gr/l kohta. Aroomis on tunda valget virsikut, tsitruselisi, õrnalt münti ja kummelit. Väga pika, elegantse ja täidlase järelmaitsega. Toitudest sobib ideaalselt erinevate kala ja valge liha roogadega. Serveerida 12 kraadi juures Riedeli Rieslingu klaasist. Väga pika vananemispotentsiaaliga.

Muuseas selle sama veiniaia Rieslingut (küll Spätleset) kasutatakse ka väga põneva Ferdinand’s Saar Dry käsitöö gini valmistamiseks. 

Gault Millau Weinguide 2017 valis Zillikeni ‘Winemakers of the Year’ tiitli vääriliseks ning veinimaja reiting on maksimaalne 5/5 punkti.