Fiano di Avellino DOCG, Pietracupa 75cl

27,10 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1724 Kategooria:

Kirjeldus

Sabino Loffredo on Itaalia veinimaastiku üks säravamaid staare. 20 aastat tagasi asutas Sabino isa Pietracupa veinimaja eesmärgiga näidata, et Montefredane mägisel alal (kohati kuni 800m merepinnast) saab valmistada Campania ja kogu Itaalia parimaid valgeid veine. Kokkuvõtvalt on Sabino stiil – värksed, ilma tammelaagerdusta, väga kõrge mineraalsusega ja pika vananemispotentsiaaliga veinid.

2006. aastal andis Gambero Rosso Pietracupa’le hinnatud ‘Up and Coming Winery of the Year’ tiitli. Järgmisel aastal sai Fiano ‘Best White Wine of the Year’ auhinna ning järgneval aastal sai juba Greco maksimaalsed ‘tre bicchiere’. Hiljuti nimetas Gambero Rosso Itaalia üheks parimaks valgeks veiniks just Pietracupa Greco.

Sabinol on 5.5 ha veiniaedu ning ta toodab maksimaalselt 50 000 pudelit aastas. Pinnase pealmises kihis on õhuke savi ja liiva kiht, sügavamal aga iidsed vulkaanilised tufo kivimid. Just need vulkaanilised kivimid võimaldavad teha veine, mis on eelkõige üli mineraalsed, õrnalt kriidised, stiilipuhtad, pika elueaga, elegantsed ja suure kontsentratsiooniga. Viinamarjad koristatakse eranditult käsitsi ning kääritamine toimub terasmahutites, kus ka vein 8 kuud laagerdub.

Vein on 100% Fiano d’Avellino viinamarjadest. Aroomis on tunda kiivit, mangot, laimi, küpseid õunu ja pirne, mett, delikaatset jasmiini ja mineraalsust. Maitse on siidine, värkse, suurepärase tasakaaluga – eristuvad tugev mineraalsus, tsitruselid ning pikas järelmaitses on tunda mandleid. Serveerida 10-12 kraadi juures. Toitudest sobib ideaalselt eelroogadega, erinevate pastadega ning rikkalike kalaroogadega. Vanenemispotentsiaal 10+ aastat.

Gambero Rosso – 3 Glasses