Redoma Branco, Douro DOC, Niepoort 75cl

27,80 

UUS TOODE!

Marjasort

, , , ,

Aasta

Alkoholisisaldus

Regioon

Riik

Tootja

Tootekood: 909 Kategooria:

Kirjeldus

Redoma Branco viinamarjad pärinevad väikesest ja vanast veiniaiast (40-80 aasta vanused), kus kasvavad erinevad viinamarjasordid, millest põhilised on Rabigato, Codega do Larinho, Arinto, Gouveio ja Viosinho. Need erilised viinapuud võimaldavad teha värske, delikaatse, mineraalse ja samas kompleksse veini. Veiniaed asub 400 – 700 meetri kõrgusel merepinnast.

Viinamarjad koristatakse septembris ja eranditult käsitsi. Peale hoolikat sorteerimist, pressitakse viinamarjad öösel madalal temperatuuril ja jäetakse 24 tunniks seisma. Käärimine toimub 228 ja 500 liitri suurustes Prantsuse tammevaatides 18 kraadi juures. Vein laagerdub samades 228 ja 500 liitri suurustes Prantsuse tammevaatides 8 kuud, malolaktilist käärimist ega ümberpumpabist ei tehta.

Aroom on väga mineraalne, tunda on tsitrust, valgeid lilli ja suitsust tamme. Maitse on rikkalik, samas värske ja kerge, eristuvad tsitruse ja mandli noodid. Järelmaitse on äärmiselt kauakestev ja mineraalne. Toitudest sobib ideaalselt ahjus küpsetatud kalaga, valgete lihadega ja juustukastmes pastadega. Aastane kogutoodang umbes 35000 pudelit.