Quirico, Campania Aglianico IGT, Pietracupa 75cl

23,80 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1767 Kategooria:

Kirjeldus

Sabino “Sammy Bruno” Loffredo on Itaalia veinimaastiku üks säravamaid staare. 20 aastat tagasi asutas Sabino isa Pietracupa veinimaja eesmärgiga näidata, et Montefredane mägisel alal saab valmistada Campania ja kogu Itaalia parimaid veine, keskendutatakse valgete veinide tootmisele, kuid toodetakse ka üliväike kogus punaseid veine. Veinid on stiililt värksed, kõrge mineraalsusega ja pika vananemispotentsiaaliga.

Sabino Loffredo’l on 5.5 hektarit veiniaedu ning ta toodab maksimaalselt 50 000 pudelit aastas. Montefredane pinnase pealmises kihis on õhuke savi ja liiva kiht, sügavamal aga iidsed vulkaanilised tufo kivimid, just need vulkaanilised kivimid võimaldavad teha veine, mis on kõrge mineraalsusega, kergelt kriidised, stiilipuhtad, pika elueaga, elegantsed ja hea kontsentratsiooniga. Viinamarjad koristatakse eranditult käsitsi ning kääritamine toimub terasmahutites.

Quirico on valmistatud 100% Aglianico viinamarjadest. Veinil on kahvatu rubiinpunane värvus, aroom on äärmiselt värske ja marjane, tunda mahlaseid punaseid õunu, punast sõstart, lillad lilled, ploom, must pipar, delikaatne pinnase noot, mis on väga diskreetne. Maitse on väga energiline ja elav, kerge tanniinsus, suurepärane happesus, isegi mineraalne, mahlane õun, tumedad luuviljad, loomanahk, vulkaaniline noot, pinnasus, hea vürtsikus. Soovaitav serveerimistemperatuur on  12-14 kraadi. Toitudest sobib juurviljasuppidega, rikkalike pastaroogadega, küpsetatud linnulihaga, pardilihaga, tuunikala steigiga. Vananemispotensiaal 10-15 aastat.

2006. aastal andis Gambero Rosso Pietracupa’le hinnatud ‘Up and Coming Winery of the Year’ tiitli. Järgmisel aastal sai tema Fiano ‘Best White Wine of the Year’ auhinna ning järgneval aastal sai juba Greco maksimaalsed ‘Tre Bicchiere’ tiitli. Hiljuti nimetas Gambero Rosso Itaalia üheks parimaks valgeks veiniks just Pietracupa Greco.