Quadrille de Langlois-Chateau, Cremant de Loire Extra Brut Vintage 2016, Langlois-Chateau 75cl

40,90 

Marjasort

, , ,

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 114 Kategooria:

Kirjeldus

Langlois-Chateau valmistab aastakäigu cremant’d vaid väga erakordsetele aastatel. Oma nime “Quadrille” on see vein saanud traditsioonilise rühmatantsu järgi, millest võtavad osa 4 inimest. Samuti nimetatakse “Quadrille’iks” hobuste treeningharjutust, mis on mõeldud spetsiaalselt 4 hobusele. See erakordne cuvée on valmistatud harmoonilise seguna 4 erinevast viinamarjasordist: 60% Chenin, 15% Chardonnay; 15% Cabernet Franc ja 10% Pinot Noir. Viinamarjasordid on korjatud 4-lt suurepäraselt “terroir’lt” Saumur’i regioonist: Saint Hilaire Saint Florent (kriidi-tahvelkivi segune pinnas; Montreuil-Bellay (kriidi-savi segune pinnas); Saint Leger de Montbrillais (kriidine pinnas) ja Dampierre-sur-Loire (kriidi-tahvelkivi segune pinnas).

Viinamarjad koristatakse käsitsi, kasutades vaid väikeseid korve, mis mahutavad 25 kg, vältimaks marjade purunemist. Pressimine on väga õrn, kasutatakse vaid esimest pressi, mis on väga selge ja kõrge kvaliteediga. Alkoholkäärimine leiab aset väikestes roostevaba terasest vaatides 18 kraadi juures, tagades veinile kõrge vananemispotentsiaali (umbes 10 – 15 aastat), teistkordne fermentatsioon kontrollitud temperatuuril annab veinile rikkaliku ja aromaatse iseloomu. Vein küpseb “tufa” kivist keldrites pudelis settega kontaktis minimaalselt 8 aastat.

Veinil on imeline peen mull, ilus kuldne värvus ja jõuline aroom, milles tunda kuivatatud puuvilju, sarapuupähkleid ja akaatsiamett. Maitselt väga elegantne ja hea tasakaalustatusega. Väljendab suurepäraselt erinevate pinnasetüüpide ja aastakäigu omapärasid. Ideaalne serveerida pidulikel vastuvõttudel, oma täidlase iseloomu poolest sobib väga hästi nii suupistete, põhiroogade ja isegi dessertidega. Serveerida 10 kraadi juures.