Poli Gran Bassano Bianco Vermouth 70cl

30,10 

Marjasort

Riik

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1721 Kategooria:

Kirjeldus

Itaalia ühe hinnatuima grappameistri Jacopo Poli uus unikaalne valge vermut, mis on valmistatud käsitööna ja mis põhineb kohalikul Vespaiolo viinamarjasortist valmistatud valgel veinil. Vespaiolo marjal on unikaalne aroom, mis meenutab magusat lillede õienektarit, see meelitab ligi hulgaliselt herilasi (vespa) ning selle järgi oma marjasort saanud ka oma nime. Veinis on leotatud erinevaid marju, puuvilju, maitsetaimi ja vürtse nagu näiteks viirpuu marjad, leedripuu õied, greipfruuti, galangali juurt (sinine ingver), mürtel, magusat apelsini ja ka mõruaplesini ning lisaks veel rohkem kui 20 erinevat vürtsi ja ravimtaime, mis on levinud Bassano piirkonna rohumaadel.

Aroom on intensiivne ja värske, Vespaiolo marjale omase mahlasusega ja aromaatsusega, tunda vürtse ja aromaatseid ravimtaimi. Maitse on magus, komplekssne, delikaatse vürtsika nüansiga, meeldivalt mõrkja järelmaitsega, selgesti eristub ka Vespaiolo viinamarjale omane mesine õienektar.

Serveerida jahutatult 10 – 12 kraadi juures, ideaalne aperitiiv enne lõuna – või õhtusööki, väga põnev ja värskendav long drink jää ja toonikuga.