Pinot Bianco, Alto Adige DOC, Terlan 75cl

23,00 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1754 Kategooria:

Kirjeldus

Cantina Terlano on Lõuna-Tirol’i üks esimesi ja hinnatuimaid veinitootjaid, asutatud 1893. aastal. Tegemist on kooperatiiviga, kuhu kuulub liga 100 viinamarjakasvatajat, kelle harida on kokku ligi 150 hektarit veiniaeda, peaveinimeister on Rudi Kofler. Viljeletakse loodussõbralikku ökoloogilist marjakasvatust ja järgitakse 2000 aasta vanuseid kohalikke traditsioone.

Cantia Terlano Pinot Bianco (tuntud ka kui Weissburgunder) tuleb Alto Adige veinipiirkonnast Terlano’i linnakese lähistelt. Veiniaiad asuvad Tschöggeli mäe nõlvakutelt 300 – 600 meetri kõrguselt merepinnast, pinnasetüübis esineb põhiliselt liiv ja vulkaaniline porfüür-kvartskruus, mis annab veinile unikaalse ränise mineraalse iseloomu. Saagikus on 100 hl hektari kohta. Veini valmistamisel veinivirde käärimine leiab aset roostevaba terasest mahutites, pärast käärimise lõppemist seisab vein pärmisettega 6 kuud kontaktis.

Värvuselt kahvatu-kollane roheliste varjunditega, aroom on vürtsikas ja elav, väga värske ja puuviljane. Aroomis eristuvad valged lilled, rohelised õunad ja pirnid. Maitse on meeldivalt pehme ja elegantne, külluslik ja kompleksne, järelmaitse täidlane ja väga püsiv. Meeldiv värske mineraalsus, värske õun ja küpsemata roheline ploom, tikker, värske niidetud rohi. Ideaalne aperitiivina, sobib väga hästi värskete salatite ja eelroogadega, värke kala ja koorikloomadega, suurepärane keedetud spargliga. Soovitav serveerimistemperatuur on 10 – 12 kraadi juures, vein on ka hea vananemispotentsiaaliga 3 – 5 aastat.