Muscat Turckheim, Alsace AC, Domaine Zind-Humbrecht 75cl (Indice 1)

25,20 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 458 Kategooria:

Kirjeldus

Zind-Humbrechti “yellow-label” Muscat’i valmistamiseks kasutatud viinamarjad on kasvanud Herrenwegi nimelises veiniaias (1,3 ha) Turckheimi lähistel. Veiniaia keskmine vanus on 30 aastat, saagikus 80 hehktoliitrit hektari kohta, aia madalamates osades on pinnas kruusane, kõrgematel nõlvakutel kruusa-liiva segu, mis on väga kaltsiumirikas. Antud vein on valmistatud nooremate puude saagist, vanemate puude saak villitakse veiniaia nimetusega, osa veinipuusid on kasvanud kriidikivi rikkal pinnasel.

Viinamarjad korjatakse alati kõige optimaalsemal küpsusel. Korjamine toimus käsitsi septembrikuu alguses. Veini käärimistsükkel on küllaltki lühike ja lõpptulemuseks on täielikult kuiv Muscat. Zind-Humbrechti Muscat on villitud pudelisse veebruaris.

Veini aroomis on tunda värsket puuviljasust ja kerget troopiliste viljade nüanssi, säilinud on täielikult Muscat viinamarjale omased nüansid. Maitse on kuiv ja väga mineraalne, kergelt õlise, kuid kreemise struktuuriga. Zind Humbrecthi arvates vajab see Muscat arenemiseks vähemalt paar aastat ja võib küpseda 10 aastat ja rohkem (ainulaadne selle viinamarjasordi puhul).

Zind Humbrechti veinimaja asutati 1959. aastal. Enne seda müüsid Zindi ja Humbrechti perekonnad veini oma nime alt. Humbrechti pere on Alsace’s viinamarju kasvatanud alates 1620. aastast. Praegu omab Zind Humbrechti veinimaja 40 hektarit veiniaedu (18 ha Turckheim / 8.3 ha Wintzenheim / 6.2 ha Hunawihr / 5.5 Thann / 2.4 ha Gueberschwihr). Alates 2000. aastast on kogu valdus orgaaniline (ECOCERT).

Zind Humbrecht on Alsace absoluutne tipptootja, kelle veinid on esindatud enamus maailma parimates restoranides ja veinipoodides. Bettane & Desseauve veiniteatmik hindab mõisa maksimaalse 5 tärniga (ainukesena Alsace’st). Aastane kogutoodang 150 000 pudelit.

Kõik meie valikus olevad Zind Humbrechti veinid on INDICE 1 (tehniliselt kuiv või maitseb kuiv). Indice näitab magusust veini maitses ja kus 5 on intentsiivselt magus vein.