Montevetrano, Colli di Salerno IGT, Silvia Imparato 75cl

77,10 

Marjasort

, ,

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1398 Kategooria:

Kirjeldus

Silvia Imparato Montevetrano butiikveinimaja asub Campania maakonnas San Cipriano Picentino lähedal, Napolist lõuna pool. Samanimeline vein on valmistatud 60% Cabernet Sauvignon, 30% Merlot ja 10% Aglianico viinamarjadest. Esimene aastakäik toodeti alles 1993. aastal, kuid praeguseks on Montevetrano saavutanud juba kultusveini staatuse. Aastane kogutoodang on vaid 30 000 pudelit. Tänu veini elegantsusele ja pikaealisusele on Montevetranot ka tihtipeale Lõuna- Itaalia Sassicaiaks nimetatud.

Montevetrano veiniaedade suurus on vaid 5 hektarit. Need paiknevad viinmarjade kasvatamiseks ideaalsel mägisel alal. Veinipuude keskmine vanus on 12 aastat. Kääritamine toimub terasmahutites 20 päeva ning veinivirre on kestadega kontaktis küllalkti pikalt (kuni 20 päeva). Toimub ka täielik malolaktiline kääritamine. Monteventrano laagerdub uutes 225 liitri suurustes Prantsuse tammevaatides 14 kuud (sõltub aastakäigust) ning puhkab pudelis veel 6 kuud enne müüki tulekut.

Kliima on tänu ümbritsevatele Picentini mägedele ja mere lähedusele Lõuna-Itaalia kohta küllaltki mahe. Montevetrano aroomis leidub tihtipeale metsahõngu, liiliat, mustsõstart ja kirssi. Hiljem kerkivad esile vürtsised noodid, näiteks lagrits, mürtel, kaneel, šokolaad, münt ja tubakas. Vananedes muutub Montevetrano järjest elegantsemaks ja siidisemaks. Veinil on väga pikk vananemispotentsiaal (15+ aastat).

Montevetrano on kogu maailma ja ka Itaalia veinikriitikute poolt saanud äärmiselt suure tunnustuse osaliseks. Näiteks kõik viimased 10 aastakäiku on saanud Gambero Rosso’lt ja Duemilavini’lt maksimumskoori ning Wine Advocate’lt alati vähemalt 92 punkti. Lisaks on Montevetrano regulaarselt valitud Itaalia Top 100 punaveini hulka – 9. koht 2013. aastal (2010 aastakäik) ja 12. koht 2011. aastal (2008 aastakäik).

“Stunningly fresh nose of blackcurrants, blackberries and elderberries with myriad spice and herbal nuances. Breathtakingly fine tannins and great freshness packed into a sleek frame, the wine gliding over the palate gracefully as it heads out towards eternity. Delicious now, but with enormous aging potential.” James Suckling 98 Points (2016 vintage)

Gambero Rosso 3 Bicchieri (2016 aastakäik)