Minaia, Gavi di Gavi DOCG Rovereto, Nicola Bergaglio 75cl

20,30 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1351 Kategooria:

Kirjeldus

Nicola Bergaglio on Cortese viinamarja ja Gavi veinide austajate silmis üks parimaid veinitootjaid. Cortese viinamarja kasvatatakse praktiliselt ainult Itaalias ja suuresti ainult Piemontes, kõige paremad ja kuulsamad veinid tulevad kindlasti Gavi’st. Seda ligi 500 aasta pikkuse ajalooga viinamarjasorti kasvab Itaalias vaid 3000 hektaril. Algselt valmistati Gavit selleks, et varustada Genova ja Liguuria ranniku kalarestorane, samuti kasutati Cortese viinamarjast saadud veini valge vermuti valmistamiseks, oma kuulsuse saavutas see vein 1970ndatel aastatel kui mõned kohalikud veinimeistrid mõistsid marjasordi potentsiaali ja hakkasid valmistama Cortesest maailmaklassi veine.

Nicola Bergaglio valmistab ainult kolme veini ja kõik on Cortese viinamarjast. Neile kuulub 18 hektarit veiniaedu, millest valmistatakse aastas umbes 140000 pudelit. Veinimaja on asutatud 1946. aastal ja täna juhivad seda Gianluigi ja Diego Bergaglio.

Minaia on veinimõisa lipulaev, valmistatakse veinimaja vanimate veinipuude (30+ aastat) saagist, veiniaiad asuvad Rovereto mäe nõlvadelt 300 meetri kõrguselt merepinnast. Viinamarjad koristatakse käsitsi ja Minaia laagerdub ainult terasmahutites 6 kuud ja seejärel villitakse pudelisse.

Minaia värvus on kahvatu õlekõrrekollane rohekate varjunditega. Aroomis on tunda valgeid lilli, akaatsiat, valgeid virsikuid, värskeid tsitruseid ja aromaatseid ürte. Maitse on värske ja suurepärase mineraalsusega, väga puuviljane, eristuvad õun, märg kivi, melon, küps pirn ja sidrun. Väga kuiv ja pikk järelmaitse.

Toitudest sobib ideaalselt erinevate kalaroogadega (keedetud, praetud, grillitud), erinevate koorikloomadega, pastadega kooreses kastmes, risotto’ga, värskete salatitega, spargliga. Serveerida 10-12 kraadi juures. Minaia’l on väga pikk vananemispotentsiaal.