Minaia, Gavi di Gavi DOCG Rovereto, Nicola Bergaglio 75cl

20,30 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1351 Kategooria:

Kirjeldus

Nicola Bergaglio on pikalt olnud Cortese di Gavi veini armastajate silmis benchmark tootja. Cortese viinamarja kasvatatakse praktiliselt ainult Itaalias ja suuresti ainult Piemontes, kus kaugelt kõige kuulsam ja hinnatum on see vein Gavi’s. Algselt valmistati Gavit selleks et varustada Genova ja Liguuria ranniku kalarestorane.

Nicola Bergaglio valmistab ainult kolme veini ja kõik on ainult Cortese viinamarjast. Neile kuulub 17 hektarit veiniaedu, millest valmistatakse aastas natuke rohkem kui 100,000 pudelit.

Minaia on veinimõisa lipulaev, mida valmistatakse valduste vanimatest veinipuudest (30+ aastat), mis tulevad Rovereto mäe nõlvadelt 300 meetrit merepinnast. Viinamarjad koristatakse käsitsi ja Minaia laagerdub ainult terasmahutites. Minaial on väga pikk vananemispotentsiaal.

Aroomis on tunda valgeid lilli, akaatsiat, heledaid virsikuid ning kergelt metsikuid ürte. Maitse on värske ja eelkõige mineraalne. Tunda on ka punaseid õunu, märga kivi, melonit, küpset pirni ja sidrunit. Väga kuiv ja pikk järelmaitse. Toitudest sobib ideaalselt erinevate kaladega, pastadega kreemises / koorses kastmes, risottodega ning salatitega. Serveerida 10-12 kraadi juures Riedeli Vigonier / Chardonnay klaasist.

Gambero Rosso 3 Bicchieri (max)