Mangan East Block Petit Verdot Malbec, Margaret River, Cullen 75cl (BIO)

38,90 

Marjasort

,

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1244 Kategooria:

Kirjeldus

Mangan East Block’i valmistamiseks on kasutatud 51% Petit Verdot ja 49% Malbec viinamarju. Viinapuud on kasvanud Cullen’i perele kuuluvas Mangan’i nimelises veiniaias ja marjad on korjatud nagu veini nimigi ütleb veiniaia idapoolsetest osadest, seal kasvavad aia ühed vanimad veinipuud ja need on hinnatud oma kõrge kvaliteedi poolest. Viinamarjad korjatakse käsitsi, pressitakse pneumaatiliste korvpressidega (eesmärk on vältida teravaid tanniine), fermentatsioon roostevaba terasest tankides, laagerdumine väikestes Prantsuse tammevaatides 7 kuud, 50% on uus tamm ja 50% kord varem kasutatud tammevaat.

Veinil on särav tume lillakaspunane värvus. Aroom on lummav, kannikesed, kirsid, vürtsid, värsked puuviljad. Maitselt jõuline aga väga mahlane, eristuvad tumedad ploomid ja mooruspuu viljad, väga balansseeritud vein, elegantsed tanniinid, lõppmaitses Petit Verdo’le omane värske happesus.

Toitudest serveerida koos grillitud punase lihaga, praetud veiseliha steigiga, ulukilihaga (hirv), grillil küpsetatud juurviljadega. Serveerida pisut jahedamalt 14 -16 kraadi juures. Veinil on vananemispotentsiaal 10 – 15 aastat.

Decanter Magazine 94 p

Certified Biodynamic, Carbon Neutral and Natrullay Powered Estate!