Malbec “Roka”, Patagonia, Bodega Chacra 75cl

46,60 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1143 Kategooria:

Kirjeldus

Roka on uus Malbec veinimajast Bodega Chacra, mis asub Rio Negro orus Põhja-Patagoonias. Tegemist on alles teise aastakäiguga ja see on mõisa omaniku Piero della Rochetta ja veinimeistri Gabriele Graia nägemus modernsest Patagoonia terroir Malbecist.

Malbec viinamarjad on kasvanud Mainque nimelistes veiniaedades, Rio Negro orus. Veinivirde kääritamine toimuib roostevaba terasest mahutites kontrollitud temperatuuril, rakendatakse ka virde ümberpumpamist, et saada veinis head värvust, kääritamine kestab 3 nädalat 25 – 28 kraadi juures. Veini on laagerdatud kokku 11 kuud, sellest 75% on hoitud betoonist mahutites ja 25% Prantsuse tammevatides, mida on korduvalt varem kasutatud.

Veinil on sügav-tume rubiinpunane värvus, purpuri varjunditega. Aroom on värske ja otsekohene, eristuvad mustad metsamarjad ja värsked puuviljad, maitse külluslik ja värske, eristub küps must ploom, märg pinnas, magusad metsamarjad, ilusad lihvitud tanniinid.

Ideaalne kaaslane koos küpsetatud loomaliha või grillitud lihaga, küpsetatud vürtsikate vorstikestega, rikkalike pastaroogadega tomatikastmes, lasagnega. Soovitatav serveerimistemperatuur on 16  – 18 kraadi ja parima elamuse saate kui dekanteerite veini vähemalt 2 – 3 tundi enne joomist.

Detailsem info Bodega Chacra kohta on siin.