Pira – Le Gin de Christian Drouin 70cl

51,10 

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1675 Kategooria:

Kirjeldus

Pira on uus käsitöö-gin, mille on loonud Christian Drouin’i perekond oma uute Normandia maitsete otsingutel. Selle destillaadi põhikomponent on Normandias laialt levinud puuvili: pirn („pira” tähendab ladina keeles „pirni”). Destillaadi valmistamisel on kasutatud traditsioonilisi Normandia pirnisorte, millest tavaliselt tehakse pirnisiidrit, lisaks on gini valmistamisel kasutatud kadakamarja, vaniljet, musta pipart, iirisejuurt ja sidrunit.

Iiris on väga levinud lill Normandia aedades ja neid võib tihti näha kasvamas talumajade hoovides. Pirn on samuti tüüpiline puuvili Normandias ja seda eriti just Domfront’i piirkonnas, kust on pärit ka puuviljad selle gini valmistamiseks. Tihti on võimalik neid majesteetlikke puid näha just õunapuuaedade ümber, pirnipuud võivad kasvada kuni 15 meetri kõrgusteks ja ligi 300 aasta vanusteks, nende juured on väga sügaval pinnases ja nad kaitsevad õrnemaid õunapuid tugevate tuulte eest. Siidripirnid on väga väikesed, õrna maitsega aga intensiivse tanniinsuse ja happega, see annab lõplikule destillaadile väga unikaalse karakteri. Pira valmistamisel järgitakse samu põhimõtteid, mis ka algse Le Gin’i puhul. Iga aromaatne komponent destilleritakse ja leotatakse eraldi, eesmärk on saada võimalikult selge aroom ja maitse, lõplik segu valmistatakse vastalt enne pudelisse villimist.

Pira’l on värske ja puuviljane aroom, esmajoones eristuvad roheline pirn ja tsitrused, taustal delikaatne vanilje, maitses isuäratav mahlane krõmpsuv puuvili, hiljem lisandub must pipar ja iiris, külluslik ja nüansirikas.

Pira on villitud sama disainiga pudelisse nagu Le Gin, kuid pakendi värvigamma on roheline, vihjates ginis kasutatud pirnile. Tegemist on „limited edition” väljaandega, mida valmistati 8550 pudelit. Serveerida klassikalise Gin & Tonic’una, mille garneeringuks on pirniviil ja/või kuivatatud leedripuu õisik.