Calvados Pays d’Auge Hors d’Age 70cl (Kinkekarbis)

123,10 

Riik

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1613 Kategooria:

Kirjeldus

Coeur de Lion’i mõis asub Auge’i regiooni südames Normandias (Pays d’Auge). Mõisa viljapuuaeda on istutatud ainult traditsioonilised madalakasvulised õunasordid, mis on väga hoolikalt valitud, et tagada õiget tasakaalu nelja tüüpi sordi vahel: mõrud, mõru-magusad, magusad ja hapud. Õunad koristatakse käsitsi, õunapuid raputatakse ja viljad kukuvad puude alla laotatud presendile. Pärast korjamist hoitakse
õunu tsementpõrandal umbes 70cm kõrgustes kuhjades, kõik õunad peavad olema ühtlaselt küpsed. Kasutatakse vaid puhast mahla, kusjuures õunamassi pressitakse vaid ühe korra. Pärast seda kui suhkur on muundunud alkoholiks, siider destilleertitakse ja suunatakse 50 ja 100 hektoliitri suurustesse Normandia tammevaatidesse.

Hors d’Age on segu eri vanustega destillaatidest, laagerdunud väikestes tammevaatides, omavahel segatakse destilladid, mille vanus on umbes 15-20 aastat. Merevaigu värvusega, kompleksse ja hästi tasakaalustatud aroomiga, puuvili loob mahedate maitsete koosluse, milles domineerivad puit ja vürtsid, täidlane, kauakestva maitsega. Enne maitsmist tuleks lasta klaasis pisut hingata. Serveerida digestiivina eine lõpetuseks. Ideaalne kaaslane sigariga.

Concours Mondial Bruxelles – Gold Medal
San Francisco – Gold Medal (Best Calvados)
Wine Enthusiast – 96-100p (Classic, Highest Recommendation)