Le Difese, Toscana IGT, Tenuta San Guido 75cl

32,00 

Marjasort

,

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1717 Kategooria:

Kirjeldus

Le Difese on Itaalia ühe kuulsaima veinimaja Tenuta San Guido nn. “kolmas vein” Sassicaia ja Guidalberto järel. Vein on nime saanud Toskaanas ringi liikuvate metssigade järgi.

Veini valmistatakse 55% Sangiovese ja 45% Cabernet Sauvignon viinamarjadest. Tenuta San Guido veiniaiad asuvad Toscana veinipiikonna Bolgheri alamtsoonis, hõlmates kokku 75 hektarit. Veiniaiad asuvad 200 – 300 meetri kõrgusel merepinnast. Marjade koristus toimub tavaliselt septembri esimeses pooles. Kääritamine toimub terasmahutites kontrollitud temperatuuril ning veinivirre on kestadega kontaktis kuni 12 päeva. Le Difeset laagerdatakse 12 kuud Prantsuse ja Ameerika tammevaatides ning veel 6 kuud pudelis.

Veini iseloomustab hea struktuur, pehmus ja siidisus. Maitses on tunda tagasihoidlikku vürtsikust, tumedaid kirsse, mustikaid, metsmaasikaid, nahka, lagritsat, espressot ja kergelt apelsini. Veini on soovitav juua küllaltki noorelt (2020-2030) ning võimalusel dekanteerida. Serveerida 17-18 kraadi juures Riedeli Bordeaux klaasist.