Kevin John Chardonnay, Margaret River, Cullen 75cl (BIO)

90,20 

Marjasort

Riik

Aasta

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1224 Kategooria:

Kirjeldus

Kevin John on Cullen’i veinimaja valgete veinide lipulaev, nime saanud veinimaja asutaja Kevin John Cullen’i järgi, austusavaldus Vanya Cullen’i isale. simesed veinipuud istutas Kevin Cullen oma maadele 1971. aastal, temanimeline vein on valminud üksik-veiniaia saagist, mis on istutatud 1976. aastal ja see on osa suuremast Cullen Vineyard’ist. Veiniaed on väga väike ja saagikus äärmiselt madal, ainult 2,16 tonni hektarilt. Vein on valmistatud 100% Chardonnay viinamarjadest, viinamarjad korjatakse käsitsi ning pressitakse tervete kobaratena, vein kääritatakse loodusliku pärmiga Prantsuse barrique tammevaatides, vein on läbinud 100% malolaktilise käärimise ning seejärel laagerdunud 10 kuud Prantsuse barrique vaatides, milles 31% on uus tamm.

Veinil on erakordselt selge ja elav karakter. Värvus on särav kuldkollane, aroom on avar ja külluslik, eristuvad nektariin, valged lilled, tsitrusviljad, delikaatne tammelaagerduse noot. Maitse on mitmetahuline, väga komplekssne, tunda valget virsikut, nektariini, kreemist tammevaniljet, suurepärase balansi ja erksa mineraalsusega.

Veini võib juua juba noorelt, kuid võib julgelt keldris vanandada 10 – 15 aastat. Toitudest serveerida koos grillitud vähi või homaariga, mida serveeritakse “beurre blanc” kastmega, milles pisut tilli ja värskeid ürte, samuti sobib väga hästi küpsetatud või grillitud kvaliteetse valge kalaga. Serveerida 12 – 14 kraadi juures ja nooremaid aastakäike on soovitav 1-2 tundi enne joomist dekanteerida.

Huon Hooke 97 p
Decanter 96 p
Wine Enthusiast 95 p

Certified Biodynamic, Carbon Neutral and Natrullay Powered Estate!