Karukera Rhum Vieux Agricole “Reserve Special”, Domaine Marquisat de Sainte-Marie 70cl (Kinkekarbis)

88,80 

Marjasort

Riik

Tootja

Alkoholisisaldus

Regioon

Tootekood: 1633 Kategooria:

Kirjeldus

Marquisat de Sainte Marie on Guadeloupe saare kõige vanem rummitootja, asutatud 1895. aastal. Rummi valmistamisel kasutatakse vaid suhkruroo naturaalset mahla (mitte suhkruroo melassi!), pudelil on ka sellekohane tähis “Agricole”. KARUKERA on Guadeloupe algupärane nimi, mis tähendab tõlkes “ilusate vete saart”.

Karukera rummi valmistatakse ühe kindla suhkruroo sordi Blue Cane (nime saanud sinakast taimevaigust) naturaalsest mahlast, taimed kasvavad tootja 70 hektari suurusel valdusel. Karukera Reserve Spécial on valmistatud seguna erinevates suhkruroomahlast valmistatud destillaatidest, mille keskmine vanus on vähemalt 6 aastat. Destillaadid on laagerdatud vanades Bourbon’i vaatides. Rummi filtreerimine toimub toatemperatuuril, et säiliks võimalikult rikkalik aroom.

Värvuselt tume verevaik. Aroom on tugev ja püsiv, alguses vürtsikas, milles loorberi ja pipar, aroomi avanedes tulevad esile puuviljade nüansid, eriti küpsed banaanid, delikaatne tammevanilje. Maitselt kauakestev ja täidlane, lõppmaitse meeldivalt vürtsikas. Serveerida eine lõpetuseks digestiivina toatemperatuuril või segada kokteiliks Vieux Punch (5cl Reserve Speciale, pisut suhkruroosiirupit ja valada jääga täidetud klaasi).